Błędy makijażowe Polek - jest ich aż 10! fot. Fotolia

10 makijażowych grzechów Polek

Jakie są najczęstsze błędy, które Polki popełniają w makijażu? Sprawdź czy na liście makijażowych grzechów sporządzonej przez ekspertów znajdują się także Twoje codzienne przewinienia make-up'owe? Warto wiedzieć czego unikać i na co zwracać szczególną uwagę!
/ 19.01.2012 09:20
Błędy makijażowe Polek - jest ich aż 10! fot. Fotolia

Kobiety kochają się malować. Wiele z nich potrafi spędzać dużo czasu na podkreślaniu swojego piękna. Czy jednak zawsze wychodzi im to na dobre? Eksperci Make Up Store Polska przedstawiają dziesięć najczęstszych makijażowych błędów Polek.  

Zobacz też: Idealna pomadka ochronna na zimę

1. Maska - za ciemny bądź za różowy podkład, gruba warstwa podkładu przy linii włosów

Dobierając podkład sprawdzamy go na twarzy lub szyi – kolor podkładu nie powinien być widoczny na naszej skórze. Najlepiej robić to w świetle dziennym. Polecamy tonację w odcieniach kości słoniowej bądź beżu. Omijamy odcienie różowe. Wizażyści Make Up Store przypominają: przy nakładaniu podkładu starannie rozprowadzamy go na granicy z szyją oraz przy uszach – tak aby przejście nie było widoczne. Wystrzegamy się nadmiaru kosmetyku na twarzy – nie powinien dochodzić do linii włosów.

2. Źle roztarty bądź za jasny korektor pod oczami

Korektor powinien być nakładany na podkład i rozklepywany palcem, wtedy ma on szansę połączenia się z fluidem na reszcie twarzy. Jeżeli chodzi o odcień powinien być jaśniejszy o ton od podkładu, tak by po rozklepaniu nie odcinał się wyraźnie tylko żeby tworzył spójną całość. Wizażyści Make Up Store zwracają uwagę aby unikać wyraźnych jasnych kółek wokół oczu.

Zobacz też: Spektakularne sztuczne rzęsy i pióra - sylwester/karnawał (foto!)

3. Za dużo różu, za ciemny i za wysoko nałożony

Róż powinien ożywiać i upiększać twarz -  w zależności od karnacji wybieramy odpowiednią tonację. Kolor nie powinien być ciężki przytłaczający, malowany na całych policzkach. Róż traktujemy delikatnie. Nakładamy go tylko na centralna część policzka przeciągając delikatnie po wypukłej części w stronę skroni.

4. Nie przypudrowana twarz  (plamy z różu/ bronzera)

Bardzo często mamy do czynienia ze zjawiskiem „świecenia” w centralnej partii twarzy tzw. strefy T zwłaszcza u osób z mieszanym typem skóry. Brak pudru sprzyja powstawaniu plam z różu lub bronzera. Źle robimy jeżeli łączymy warstwy mokrego makijażu (podkład) bezpośrednio z suchą (róż/bronzer). Na twarzy dobrze przypudrowanej żaden kosmetyk suchy nie wywoła nam plam.

5. Za ciemna konturówka za jasna szminka

Zjawisko z lat 80 i początku 90. Przodowniczką tego trendu była Pamela Anderson, ciemna skóra bardzo jasny blond kolor na włosach i usta rzucające się w oczy jako znak rozpoznawczy. Teraz już nie stosujemy takich zabiegów. Wizażyści Make Up Store przypominają: konturówka w kolorze szminki!

6. Niezadbane brwi

Źle zadbane brwi wyglądają  bardzo nieestetycznie. Zapominamy o tym, iż jest to istotny element twarzy. „Oczy to zwierciadło duszy, a ramą dla nich są brwi”. Dzięki nim budujemy charakter całej twarzy, zaokrąglone mogą łagodzić rysy, a w kształcie „mewki” zaostrzą charakter.  Pamiętajmy o odpowiedniej regulacji i makijażu brwi.

7. Niedomalowane rzęsy

Rzęsy malujemy od samej nasady najlepiej zygzakiem ku ich końcowi. Nie malujemy samych końcówek chyba, że wykonujemy tzw. no make up.

Zobacz też: Usta w kolorze "nude" - najnowszy trend

8. Szminka na zębach

Przy malowaniu ust ciemniejszymi kolorami mamy chęć pomalować je zbyt dokładnie. W efekcie szminka pojawia się na zębach dając niezbyt estetyczny efekt. Przy wyrazistym makijażu ust pamiętamy o poprawkach co jakiś czas. Tego typu makijażu nie można wykonać „na zapas”.

9. Podkowy pod oczami czyli obsypany cień

Ciemne cienie nakładamy na powiekę stopniowo i warstwami. Pozwoli to uzyskać zamierzoną intensywność, ale unikniemy obsypania się cieni pod oczami. Jeśli już tak się stanie, wizażyści Make Up Store radzą paniom na koniec makijażu delikatnie zmywamy ubrudzona powierzchnię i delikatnie dokładamy korektora lub podkładu.

Zobacz też: Papierowe rzęsy Paperself - pomysłowy makijaż

10. Makijaż nie dostosowany do okoliczności

Bardzo ważną zasadą obowiązującą nie tylko w doborze stroju, ale również w makijażu jest odpowiednie dostosowanie go do okoliczności. Każda kobieta powinna się do tej zasady stosować. Przede wszystkim makijaż powinien być idealny dopełnieniem naszego ubioru, biżuterii oraz podkreślać nasze naturalne piękno. Dobry makijaż zawsze zwraca na siebie uwagę i sprawia, że czujemy się pewniejsze siebie i piękniejsze, jednak zawsze powinien on być dostosowany do okoliczności. Eksperci Make Up Store przypominają, iż co innego makijaż do pracy, a co innego do klubu.