Zień - kolekcja Jesień - Zima 2007/ 08

Kreacje Zienia definiuje prostota. Uczucie jakie wywołuje kobieta w sukni z najnowszej kolekcji są bardzo prywatne, intymne jak daleka wyprawa w głąb własnych estetycznych doznań, nacechowana mocnymi i wyrazistymi obrazami.
/ 07.02.2008 13:53
Kreacje Zienia definiuje prostota. Uczucie jakie wywołuje kobieta w sukni z najnowszej kolekcji są bardzo prywatne, intymne jak daleka wyprawa w głąb własnych estetycznych doznań, nacechowana mocnymi i wyrazistymi obrazami.

Przywołujące wspomnienia minionych dekad , wierzchnie okrycie w charakterze rockowych detali sprawia , że oprócz obrazów zaczynamy słyszeć dźwięki ,zaś w ruchach kobiety uwikłanej w całą tę historię „wieczorowej piękności” dostrzegamy wolność. Tkanina, krój i kolor stają się kluczem do odkrycia zagadki,odpowiedzi na pytanie – Czym jest Piąty Żywioł?

Muzyka rockowa ma się nie źle, ale prawdziwa rockowa rewolucja toczy się ostatnio na polu mody.
Muzyczny rock manifestuje wolność, bunt, indywidualizm, kojarzy się z drapieżnością i mrokiem. Projektanci przełamali ten ostry wizerunek, dodając do ubrań rockowych elementy eleganckie i błyszczące. Efektem tego połączenia stał się glamour rock: suknie wieczorowe bardziej agresywne, zdecydowane ale złagodzone klasycznym blaskiem. Kreacje rockowo - wieczorowe. Szukajcie ich wśród projektów najnowszej kolekcji Macieja Zienia.

Atrybut dziewczynki. Dołączony do kreacji dorosłej kobiety nadaje jej lekkości, przełamuje patetyczny czasami charakter wieczorowych sukien. W tym sezonie kokarda stała się jednym z elementów wiodących wielu kolekcji. Wiązana asymetrycznie, zdobiąca dekolt, albo zapięcie, dodaje kreacjom dziewczęcego charakteru. Maciej Zień stosuje ten zabieg od dawna. We wcześniejszych kolekcjach projektanta pojawiały się kokardy z rypsu, satyny, lateksu i koronki. Kokardy są też obecne w jego najnowszych projektach.

Miejsce najnowszego pokazu Macieja Zienia. Zaskakujący formą, nietypowy budynek w centrum Warszawy, przy Hożej 62. Wybudowany w 1953 roku, przez wiele lat wykorzystywany był na potrzeby agend rządu PRL. W podziemiach, w miejscu dawnego schronu przeciwatomowego, dzisiaj jest dyskoteka. Wnętrze budynku wypełnia pusta, wysoka na pięć pięter przestrzeń, otoczona krużgankami. Sufit zdobiony jest okrągłymi świetlikami, przez które w trakcie dnia wpada światło.

„MOGĘ ODKRYĆ TO, CO W NICH SKRYTE!”

Maciej Zień

Zobacz galerię zdjęć kolekcji Jesień - Zima 2007/ 08
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)