POLECAMY

Zakupy z dzieckiem - jak to zrobić mądrze?

Mama na zakupach. Czy Twoje dziecko dostaje histerii podczas zakupów? I nawet rady Super Niani nie pomagają? Przeczytaj kilka praktycznych wskazówek, a zakupy znowu się staną dla Ciebie i Twojego dziecka przyjemnością.
Zakupy z dzieckiem - jak to zrobić mądrze?

Na zakupy

Wyprawa po zakupy może być dla dziecka sporym wyzwaniem. Dla małego dziecka zakupy są po prostu nudne. Zwykle trwa to dość długo i przez cały czas oczekuje się, że dziecko będzie grzecznie szło obok mamy albo spokojnie siedziało w wózku. Tymczasem wokół może się znaleźć mnóstwo interesujących przedmiotów, których albo nie wolno mu dotknąć, albo wziąć ze sobą.

Przeczytaj: Wyprzedaże - 5 grzechów sprzedawców

Zwróć też uwagę, że w sklepach często jest gorąco, tłoczno i głośno, co dodatkowo zwiększa rozdrażnienie zarówno dziecka, jak i Twoje.

Cisza i spokój uratują Ciebie i dziecko

Gdy do napadu histerii dochodzi w miejscu publicznym, znajdź dla Was jakieś schronienie — ciche miejsce z dala od ludzi i ruchu. Jeśli stwierdzisz, że źródłem napadu jest chęć zwrócenia na siebie uwagi, spokojnie wytłumacz, że poczekasz, aż się uspokoi, i dopiero wtedy powrócicie do tego, co robiliście.

Jeśli histeria jest spowodowana problemami związanymi z rozwojem dziecka (frustracją, niewystarczającymi umiejętnościami językowymi), cierpliwie je pociesz i od razu spróbuj rozwiązać problem.

Więcej informacji na ten temat znajdziecie na zdrowie.wieszjak.polki.pl.

Fragment pochodzi z książki "Mamie na ratunek. Jak radzić sobie z napadami złości u dziecka" Joni Levine (Wydawnictwo Helion, 2010). Publikacja za wiedzą wydawcy.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/8 lat temu
Zakupy z dzieckiem? Masakra ;) Ja najbardziej nie lubię kupować butów
/8 lat temu
tego NIE MOZNa zrobić dobrze...