Wyprawa po zakupy może być dla dziecka sporym wyzwaniem. Dla małego dziecka zakupy są po prostu nudne.

Zakupy z dzieckiem - jak to zrobić mądrze?

Mama na zakupach. Czy Twoje dziecko dostaje histerii podczas zakupów? I nawet rady Super Niani nie pomagają? Przeczytaj kilka praktycznych wskazówek, a zakupy znowu się staną dla Ciebie i Twojego dziecka przyjemnością.
/ 12.11.2010 12:02
Wyprawa po zakupy może być dla dziecka sporym wyzwaniem. Dla małego dziecka zakupy są po prostu nudne.

Na zakupy

Wyprawa po zakupy może być dla dziecka sporym wyzwaniem. Dla małego dziecka zakupy są po prostu nudne. Zwykle trwa to dość długo i przez cały czas oczekuje się, że dziecko będzie grzecznie szło obok mamy albo spokojnie siedziało w wózku. Tymczasem wokół może się znaleźć mnóstwo interesujących przedmiotów, których albo nie wolno mu dotknąć, albo wziąć ze sobą.

Przeczytaj: Wyprzedaże - 5 grzechów sprzedawców

Zwróć też uwagę, że w sklepach często jest gorąco, tłoczno i głośno, co dodatkowo zwiększa rozdrażnienie zarówno dziecka, jak i Twoje.

Cisza i spokój uratują Ciebie i dziecko

Gdy do napadu histerii dochodzi w miejscu publicznym, znajdź dla Was jakieś schronienie — ciche miejsce z dala od ludzi i ruchu. Jeśli stwierdzisz, że źródłem napadu jest chęć zwrócenia na siebie uwagi, spokojnie wytłumacz, że poczekasz, aż się uspokoi, i dopiero wtedy powrócicie do tego, co robiliście.

Jeśli histeria jest spowodowana problemami związanymi z rozwojem dziecka (frustracją, niewystarczającymi umiejętnościami językowymi), cierpliwie je pociesz i od razu spróbuj rozwiązać problem.

Więcej informacji na ten temat znajdziecie na zdrowie.wieszjak.polki.pl.

Fragment pochodzi z książki "Mamie na ratunek. Jak radzić sobie z napadami złości u dziecka" Joni Levine (Wydawnictwo Helion, 2010). Publikacja za wiedzą wydawcy.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/29.11.2010 09:40
Zakupy z dzieckiem? Masakra ;) Ja najbardziej nie lubię kupować butów
/19.11.2010 17:25
tego NIE MOZNa zrobić dobrze...