Mary Portas, "How to shop with Mary, Queen of Shops", BBC BOOKS

Zakupowy survival

W starciu MY kontra SKLEPY zawsze przegrywamy – bo tracimy punkty za każdym razem, gdy otwieramy portfel. Jak się nie dać? Dużo na ten temat wie Mary Portas, brytyjska specjalistka od zakupów.
/ 29.06.2010 15:40
Mary Portas, "How to shop with Mary, Queen of Shops", BBC BOOKS

Niedawno w moje ręce wpadała wydana przez BBC BOOKS książka zatytułowana „How to shop with Mary, Queen of Shops”. Na okładce widnieje rekomendacja jednego z krytyków: „To, czego Mary nie wie o kupowaniu, nie jest warte poznania”. Bo Mary to specjalistka od zakupów, od dekorowania wystaw i doradzania sieciom oraz domom handlowym, gwiazda brytyjskiej telewizji – w BBC prowadzi własny program zakupowy „Mary Queen of Shops”. Ona naprawdę wie wszystko o zakupach.

Kilka najważniejszych rad wyniesionych z lektury „How to shop with Mary, Queen of Shops”:

  • Nie daj się złej obsłudze – czyli nie zostawiaj swoich ciężko zarobionych pieniędzy w sklepach, w których jesteś źle traktowana – z niegrzeczną, mało pomocną, niezwracającą na Ciebie uwagi lub nieobecną obsługą.
  • Nie kupuj w sobotę – zwykle wtedy są największe tłumy, w końcu to dzień wolny, podczas którego większość z nas ma czas na zakupy. Do sklepu lepiej wybrać się w środku tygodnia, w środę lub w czwartek, koło południa.

Zobacz także: Jak kupować buty

  • Odpowiednio się ubierz – buty bez obcasów, wygodne dżinsy. Mary radzi też, by zadbać o odpowiednią fryzurę i makijaż – jeśli będziesz źle wyglądała, będziesz źle się czuła, bez względu na to, co przymierzysz.
  • Sprawdź w sieci – trendy, ceny, najważniejsze hity sezonu.
  • Nie spiesz się – jeśli masz najmniejsze wątpliwości, nie kupuj. Odczekaj, zastanów się i ewentualnie wróć do sklepu tego samego dnia wieczorem.

Zobacz także: Jak się ubrać na wyprzedaże

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (5)
/09.07.2010 13:15
Najlepiej w ogromnych sklepach robić zakupy do południa - cisza, spokój i porządek na półkach
/07.07.2010 13:44
Ja lubię chodzić na zakupy w poniedziałki, nie wiem dlaczego, ale w te dni zawsze są pustki. Czyżbyśmy do serca wzięli sobie motto ze znanej polskiej komedii.
/06.07.2010 14:32
odpowiedni ubiór to podstawa, pękam ze śmiechu jak widzę na zakupach albo w marketach panie wymalowane i wystrojone jakby na bal szły, styl to wiedzieć jak się ubrać na określoną okazję przecież.
POKAŻ KOMENTARZE (2)