Z drugiej ręki

Znalezione na pchlim targu albo wyszperane w lumpeksie… Kate Moss, Kayah, Shakira uwielbiają ciuchy i dodatki vintage, bo świadczą o ich dobrym guście i modowym wyczuciu.
ONS_234864_Shakira 01.JPG fot. ONS
Kusy kożuszek podobny do tego, który nosiła Krystyna Janda w „Człowieku z żelaza”, skórzana kurtka Johna Travolty z „Grease” albo sukieneczka w stylu Brigitte Bardot to zdobycze, o których marzy każda fanka stylu vintage.

Buszowanie po sklepach z ubraniami „z drugiej ręki” jest pasją wielu gwiazd, bo dzięki oryginalnym ciuchom z innych epok wyglądają niepowtarzalnie i mają swój własny styl.

Wśród gwiazd uzależnionych od vintage znajdują się siostry Olsen, Sienna Miller, Gwen Stefani, Kayah, Reni Jusis i oczywiście królowa tego stylu – Kate Moss.        

W lumpeksach i na bazarach łatwo można znaleźć niepowtarzalne ubrania takie jak modowe hity sprzed lat, rzeczy ze starych kolekcji słynnych projektantów czy domów mody. Wyszperane stare sukienki z lat 70. i 40.  zestawia się teraz z supermodnymi butami i torebkami. Można także kupić stare modele torebek Chanel! W zwykłych sklepach również można znaleźć ubrania stylizowane na vintage.

Najwięksi fani vintage zaczynali od kupowania dodatków z lat 70.: zabawnych kaszkietów, barwnych szali, szerokich pasów i torebek.

Co to jest vintage?
Vintage to styl polegający na noszeniu ubrań i dodatków z poprzednich epok oraz łączeniu ich z tymi z najnowszych kolekcji. Ubrania vintage nie mogą mieć mniej niż 20 lat.


Zakupy w ciuchlandzie - na co zwracać uwagę?
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/11 lat temu
Strasznie lubię ciuchy i dodatki w stylu vintage - niestety mam teraz mało czasu na chodzenie po lumpeksach, na szczęście znalazłam na eBayu dział z odzieżą i dodatkami ' retro' i 'vintage' :D