POLECAMY

Wystartował konkurs Re-Act Fashion Show 2011

Już po raz trzeci odbędzie się niezwykły pokaz mody, Jest to projekt skierowany do artystów tworzących w zgodzie z ekologią i zasadami recyklingu.
Wystartował konkurs Re-Act Fashion Show 2011 fot. AKPA
Tegoroczna edycja odbędzie się 26-tego października w Łodzi i tym samym otworzy FashionPhilosophy Fashion Week Poland. Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 16-tego sierpnia.

Re-Act to unikalne wydarzenie, którego ideą jest propagowanie wartości ekologicznych i odpowiedzialności społecznej. Projekt ma na celu przedstawienie idei recyklingu, procesu przetwarzania odpadów i możliwości wykorzystania surowców wtórnych w życiu codziennym.

Re-Act to także platforma dyskusyjna zwracająca uwagę na istotę zrównoważonego rozwoju. Poprzednie dwie edycje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem ze strony artystów z całego świata. Wyjątkowy pokaz kolekcji przygotowanych z surowców wtórnych zyskał już uznanie branży modowej. Re-Act Fashion Show 2011 otworzy jesienną edycję polskiego Tygodnia Mody – FashionPhilosophy Fashion Week Poland.

Projektanci mają czas do 16-tego sierpnia. Formularz Zgłoszeniowy dostępny jest na oficjalnej stronie internetowej www.re-act.pl . Zasady pozostały niezmienne – należy przesłać szkice kolekcji damskiej, składającej się z trzech kreacji. Oczywiście wykorzystane materiały muszą pochodzić z recyklingu. Przede wszystkim liczy się kreatywność. Konkursowe projekty mogą wpisywać się w oba główne trendy mody ekologicznej: upcyklingu oraz trashingu. Szczęśliwą dwudziestkę finalistów poznamy we wrześniu.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)