geometryczne wzory ubrania fot. FREE

Wraca moda na Mondriana

Śladami lat 60. stawiamy na geometryczne wzory. Klocki przestawiamy niczym w obrazie Mondriana, jak niegdyś YSL
/ 07.04.2012 13:32
geometryczne wzory ubrania fot. FREE
W 1965 Yves Saint Laurent dokonał przełomu w świecie mody. Tworzył prostą, trapezową sukienkę bez rękawów na wzór obrazu modernistycznego malarza - Pieta Mondriana.

Mondrian wywarł wielki wpływ na nurt sztuki jakim jest abstrakcja geometryczna, ale z pewnością nigdy nie spodziewał się, że jego imieniem nazwana zostanie sukienka! Kreacje wyglądająca niemal jak oryginalne płótno zmieniło sposób patrzenia świata mody na geometrię, która stała się bardziej chaotyczna. Zamiast równo poukładanych klocków rozpoczęła się tendencja do urozmaicania wzoru.

Teraz gdy moda lat 60. znów jest na topie, nie może zabraknąć inspiracji ikoniczną już sukienką YSL. Sklepy są pełne ciekawych wzorów, które będą hitem tego sezonu. Oto kilka z nich:

Na zdjęciu: żółto-czarna sukienka Simple, czarno-szara tunika Marks & Spencer, czerwono-czarno-beżowa sukienka Marks & Spencer, beżowo-czerwona sukienka Simple, pomarańczowo-borodowy-beżowy sweterek Vogele, łososiowo-beżowa sukienka Wallis

Yves Saint Laurent przeniósł obraz Mondriana wprost na sukienkę. W sklepie inspiruj się kultowatą sukienką Yves Saint Laurenta - The Mondrian Dress, po polsku zwaną "mondrianką"