POLECAMY

Włoski szyk w Londynie

Do londyńskiego Somerset House trafiły właśnie najsłynniejsze zdjęcia 6 włoskich domów mody. Nad Tamizą można więc zobaczyć m.in. Armaniego, Pradę i Missoni.
Włoski szyk w Londynie fot. ONS

Somerset House to miejsce, w którym dwa razy do roku odbywa się najważniejsze modowe wydarzenie w Wielkiej Brytanii- London Fashion Week. W kolebce brytyjskiej mody pojawiła się właśnie wystawa "Mistrzowie stylu", obrazująca historię sześciu wybitnych włoskich marek. Są to Giorgio Armani, Dolce & Gabbana, Missoni, Ferragamo, Prada oraz Gucci.

Jestem oczarowany i poruszony tą wystawą, choć nie należę do osób, które płaczą z radości podczas pokazów mody. W Mediolanie widziałem tak wiele piękna, wysublimowania i stylu, że ciesze się, że te zdjęcia, które oddają te wszystkie cechy, po raz pierwszy trafiły do Londynu. Nikt nie jest przecież bardziej dumny z własnego kraju niż włosi.
- powiedział kurator słynnej wystawy, Colin McDowell. 

Na wystawie można będzie zobaczyć zdjęcia, wybrane specjalnie na tą okazję przez włoskich projektantów. Każdy z nich samodzielnie decydował o tym, w jaki sposób pokazać własne podejście do włoskiego stylu. Co więcej, każdą z fotografii każdy wzbogacił historią, anegdotą oraz opisem, co stanowiło jej inspirację.

Brytyjczycy są zachwyceni faktem, że szóstkę wybitnych włoskich domów mody można podziwiać w jednym miejscu. Zwłaszcza w tak unikatowym jak Somerset House.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)