Skulmak, warsztaty fotograficzne, Makata fot. serwis prasowy

Warsztaty fotografii studyjnej

Wyjątkowa okazja do nauki pracy z modelkami w profesjonalnym studio!
/ 04.04.2011 13:43
Skulmak, warsztaty fotograficzne, Makata fot. serwis prasowy

Zapraszamy do udziału w warsztatach fotografii studyjnej SKULMAK organizowanych przez studio MAKATA Czym firma się zajmuje? Kto zajmuje się fotografią zapewne wie, kto nie wie - warto sprawdzić stronę.

Warsztaty maja dwuczęściowy charakter. Pierwszy dzień - typowo teoretyczno-sprzętowy, zajęcia prowadzi Paweł Ryczkowski z Makaty, który od podszewki przedstawia systemy Profoto i Broncolor.  Następnie uczestnicy przechodzą "drogę" przez końcówki.

Zestawienie rozpoczynające się od najzwyklejszego "garnka", aż do pary 330 Broncolora i ich porównanie "na żywo" są bardzo cenne dla uczestniczących w projekcie.

Drugi dzień to zajęcia fotograficzne prowadzone przez Emila Bilińskiego z Makaty. Pozytywnie nastawiony fotograf, chętnie dzieli się swoją wiedzą dotyczącą nie tylko fotografii studyjnej, ale także sposobami pracy na planie i swoją filozofią na temat fotografowania .

Podczas zajęć nie brakuje anegdot i przygód. W ramach części studyjnej uczestnicy „otrzymują” modelkę i studio do własnej twórczości. Budują całkowicie dowolny, nieograniczony plan zdjęciowy, którego stworzenie wspierają asystenci studia.

Czas, start - pół godziny na wymyślenie i przygotowanie planu zdjęciowego oraz prezentację pomysłu „trudnemu” Klientowi (w tę postać wciela się fotograf prowadzący) oraz pół godziny na realizację, przy jednoczesnej, "aktywnej" obecności Klienta. Zadanie staje się domowym- postprodukcją, a efekty pracy każdego z uczestników są przedmiotem wewnętrznego konkursu.

Mała grupa uczestników sprawia, że zajęcia są naprawdę praktyczne i każdy ma czas tylko dla siebie na pracę z modelką.

Kompetentni ludzie, pozyskanie nowej wiedzy, określony plan zajęć, świetna atmosfera, a przy tym luz - w pozytywnym tego słowa znaczeniu! Zachęcamy do udziału w naszych projektach.

Najbliższe zajęcia już 16 kwietnia 2011 roku. Więcej na skulmak.pl