Warsaw Fashion Street 2007

Na tradycyjnym miejscu spacerów – ulicy Nowy Świat - 24 czerwca, w najdłuższym dniu w roku stanie najdłuższy wybieg.
/ 15.06.2007 13:01
Najważniejsze wydarzenie mody w Polsce – Warsaw Fashion Street odbędzie się już po raz trzeci. Jest to zorganizowane z rozmachem święto, otwarte dla szerokiego grona publiczności. Mieszkańcy stolicy i turyści mają możliwość obejrzeć na żywo pokazy mody, które zazwyczaj są imprezami zamkniętymi.
Nie muszą kupować biletów!
Na tradycyjnym miejscu spacerów – ulicy Nowy Świat - 24 czerwca, w najdłuższym dniu w roku stanie najdłuższy wybieg.

Wyścig na szpilkach
Już od samego początku czekają nas wielkie emocje...sportowe. O 10.30 ruszy wyścig o nagrodę miesięcznika Glamour „Bieg na szpilkach”. Zwyciężczyni tej oryginalnej dyscypliny otrzyma 10.000 złotych.

Studio L’OREAL PARIS
Podczas Warsaw Fashion Street każda z pań będzie mogła wziąć udział w metamorfozach. Specjaliści makijażu z firmy L’Oreal Paris doradzą i pokażą jakie są najnowsze trendy tego lata. W tym celu na ulicy stanie specjalnie sprowadzone z Paryża studio L’oreal Paris.

Debiuty mody
Imprezę otworzą pokazy debiutujących projektantów nagrodzonych podczas Cracow Fashion Awards

New Look Design 2007
Następnie odbędą się półfinały międzynarodowego konkursu New Look Design. Kolekcje te zostaną zaprezentowane w dwóch kategoriach: „pret-a-porter - Glamour” i „haute coiture - ”Femme Fatale”. Podczas Warsaw Fashion Street w półfinale konkursu swoje kolekcje zaprezentują polscy i zagraniczni projektanci .

Pokazy mody
Na Nowym Świecie, który w tym wyjątkowym dniu będzie najmodniejszym miejscem na świecie będziemy mogli podziwiać najnowsze kolekcje uznanych projektantów, oraz marek odzieżowych: młodzieżowych i selektywnych.

Koncerty
Na scenie pojawią się popularni artyści: Kwartet 4-te (Anna Maria Jopek), fantastyczny wokalista Krzysztof Kiljański oraz wybitny saksofonista Robert Chojnacki.

Gwiazdy
W pokazie oryginalnej biżuterii Katarzyny Struś na wybiegu pojawią się znane panie: Fiolka, Kasia Klich, Dorota Wellman, Beata Sadowska, Joanna Racewicz, Marta Kielczyk, Dominika Gawęda, Beata Kawka, Agnieszka Chrzanowska, Marysia Sadowska, Kasia Zielińska i Olga Bończyk.

Stara Warszawa
Podczas Warsaw Fashion Street odbędzie się pokaz kolekcji mody z lat międzywojennych. Wspomnienia Domu Mody Braci Jabłkowskich. Przy muzyce Hanki Ordonówny powrócimy w odległe lata, przypominając starą Warszawę.

Sukienka
Zobaczymy także unikatowy pokaz pod hasłem „Sukienka”. Wezmą w nim udział znane polskie aktorki. Z inicjatywy Doroty Landowskiej powstała charytatywna fundacja im. Darii Trafankowskiej. Konto fundacji zostanie zasilone środkami uzyskanymi ze sprzedanych na aukcji „Allegro” sukienek należących do gwiazd, które zaprezentują je na wybiegu. Będą to: Joanna Brodzik, Katarzyna Herman, Małgorzata Foremniak, Katarzyna Bujakiewicz, Maria Pakulnis, Małgorzata Kożuchowska, Jolanta Fraszyńska, Beata Ścibakówna, Magdalena Cielecka, Magdalena Szejbal, Maja Ostaszewska i Justyna Sieńczyłło.

Dom Mody FORGET-me-NOT i Linda Lacroix
Ukoronowaniem wspaniałego święta mody -Warsaw Fashion Street, będzie pokaz jednej z najwybitniejszych projektantek biżuterii, pani Lindy Lacroix. Do swoich prac artystka używa szlachetnych koronek, srebrnego drutu, złota, kryształów marki Swarovski oraz naturalnych pereł z wyspy Lombok. Biżuteria Lindy Lacroix zdobyła liczne nagrody i cieszy się ogromnym powodzeniem na całym świecie.

W wielkim finale na scenie wystąpi jeden z najpopularniejszych polskich wykonawców – Maciej Maleńczuk. Po jego recitalu organizatorzy pożegnają publiczność, a projektanci, artyści, piękne modelki oraz zaproszeni goście będą bawić się do białego rana w ogrodach restauracji „Villa Foksal”.