Uwodzicielka

Mocny makijaż czy naturalność? Ciemna szminka czy jasny błyszczyk? Poznajcie tajemnice urody Kasi Cichopek.
/ 18.08.2006 15:40
uwodzicielka1.jpgMarta Sadkowska: – Lubisz się malować?
Katarzyna Cichopek: Bardzo. Ale makijaż nie jest dla mnie najważniejszy w dbaniu o urodę.

– W takim razie co jest dla Ciebie istotne: zdrowa dieta, ćwiczenia, pielęgnacja?
Wszystko po trochu. Chodzi o to, aby tak pielęgnować ciało, włosy, cerę, paznokcie, żeby zawsze dobrze wyglądały. A nie tylko wtedy, kiedy mam superfryzurę czy makijaż. Zmywam make-up, a cera jest świeża, promienna, wygląda zdrowo. To wydaje mi się najważniejsze i do takiego stanu dążę. Dbam o dobrą kondycję całego ciała, bo chcę wyglądać ładnie bez upiększania. Dlatego przywiązuję dużą wagę do tego, co jem, staram się odżywiać regularnie i zdrowo, łykam witaminy. Systematycznie stosuję też kosmetyki.

– Jak wyglądają Twoje typowe „rytuały” pielęgnacyjne?
Jeżeli nie pracuję i mam wolny dzień, staram się nie malować – skóra kiedyś musi odpocząć od ciężkich podkładów filmowych. Używam nawilżających kremów na dzień i na noc. Twarz zmywam żelem i wodą. Tylko do oczu stosuję specjalne płyny i zmywacze, najchętniej dwufazowe. Ułatwiają usunięcie tuszu i cieni. Szczególnie kiedy mam mocny, profesjonalnie zrobiony makijaż.

– Pracując, masz kontakt z najlepszymi stylistami i makijażystami. Korzystasz z ich sugestii także poza planem?
Jestem otwarta na ich propozycje w pracy, czasami nawet na te bardzo odważne. Lubię takie eksperymenty. Mogę dzięki temu wypróbować czy na przykład w danym odcieniu jest mi do twarzy. Czasem proszę o doradzenie, jaki odcień podkładu będzie dla mnie najlepszy. Zwykle w sklepie mam z tym problem. Jak coś mnie zainteresuje, pytam makijażystów, podpatruję różne triki, ale na co dzień i tak wybieram takie kolory, które lubię i w których się dobrze czuję.

– Jakie?
Maluję się bardzo delikatnie, więc wybieram pastelowe, lekko opalizujące odcienie. Na usta tylko bezbarwny balsam pielęgnacyjny i odrobina różu na policzki. Na wieczór wolę nieco mocniejszy makijaż, na przykład cienie do powiek w kolorze śliwki czy brązu, czerwoną szminkę do ust. Ale nie jaskrawą, tylko lekko zgaszoną, ciemną. Zbyt mocny makijaż kojarzy mi się z maską, a nie z upiększaniem.

– Jaki kosmetyk jest dla Ciebie fetyszem, bez którego nie wychodzisz z domu?
Tusz do rzęs i balsam do ust. Natomiast nie lubię, kiedy skóra jest za mocno przypudrowana. Dlatego podkładów używam w zasadzie tylko w pracy i na jakieś wieczorne wyjścia. W ciągu dnia wystarczy odrobina pudru albo nawet sam róż do policzków. Moim zdaniem cera nie powinna być matowa. Wolę, gdy lekko się błyszczy, jest wtedy bardziej naturalna, zdrowsza.

– Sugerujesz się sezonowymi modami, propozycjami makijażu na poszczególne pory roku?
Wybieram to, co lubię i w czym mi do twarzy, a nie to, co jest akurat modne. Trzymam się sprawdzonych odcieni. Za to latem lubię pudry brązujące i bardziej opalizujący makijaż. Uważam, że dzięki niemu twarz wygląda na bardziej wypoczętą.

– Masz niezawodny sposób na błyskawiczne poprawienie urody?
Kostki lodu nakładane pod oczy. Mam je zawsze w lodówce, bo wiem, że potrafią zdziałać cuda. Podobnie jak zabiegi u kosmetyczki.

– Lubisz z nich korzystać?
Bardzo. Ostatni rok był dla mnie ogromnie pracowity i niedawno zauważyłam, że moja skóra też jest przepracowana – potrzebuje lepszego nawilżenia i zabiegi w salonie kosmetycznym świetnie jej robią. Niestety nie mogę z nich korzystać tak często, jak bym chciała – ciągle przekładam terminy, bo pracuję. Za to systematycznie dbam o siebie w domu i to na razie musi mi wystarczyć.

Rozmawiała Marta Sadkowska/ Viva!