POLECAMY

"Unravel. Knitwear in Fashion" - wystawa w muzeum MoMu

Co powinien zobaczyć fan mody latem? Jeśli podróżujesz w wakacje - warto przy okazji odwiedzić Belgię. Muzeum MoMu w Antwerpii przygotowało nie lada gratkę dla fashionistów w postaci wystawy "Unravel. Knitwear in Fashion". Co jest jej głównym tematem?
"Unravel. Knitwear in Fashion" - wystawa w muzeum MoMu

Trwająca do 14 sierpnia wystawa w muzeum MoMu w Antwerpii to próba prześledzenia roli dzianiny w historii mody, na przykładach tak znamienitych marek jak Ann Salens, Vivienne Westwood, Sonia Rykiel czy Missoni. Wystawa ma charakter bardzo przekrojowy. Możemy tu bowiem zobaczyć dziergane, wysmakowane ubrania oraz akcesoria, jakie powstawały na przestrzeni dziejów.

Zobacz także: W poszukiwaniu czegoś innego - rozmowa z Justyna Chrabelską

Okazuje się, że dzianiny to sprytna materia, która z wygodnej, miękkiej codzienności bardzo szybko i z ogromnym sukcesem przeniknęła do świata wybiegów. Swetry z grubym splotem, płaszcze, zaskakujące dziergane sukienki.

Unravel. Knitwear in Fashion to opowieść o tym, jak początkowa idea zrobienia prozaicznego szalika na drutach, dzięki niepohamowanej wyobraźni twórcy, może się przekształcić w wysoce konceptualną formę sztuki.

Zobacz także: Trendy na lato 2011 - galeria inspiracji

Polecamy!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)