koniec z tygodniami mody fot. FREE Imax/Tree

Tygodnie Mody - News dnia - Pokazy mody

Burberry i Tom Ford rozpoczynają wielkie zmiany?
Joanna Mroczkowska / 10.02.2016 05:51
koniec z tygodniami mody fot. FREE Imax/Tree

Nadchodzi wielka zmiana w świecie mody. Od kilku dekad 2 razy do roku na całym świecie odbywają się tygodnie mody. Podczas tych imprez projektanci prezentują swoje kolekcje na sezony wiosna-lato i jesień-zima. Zazwyczaj trendy prezentowane na wybiegach wyprzedzają o 4 miesiące kolekcje, które możemy znaleźć w sklepach. To też czas by sieciowe sklepy przygotowały swoje propozycje zainspirowane największymi markami. Teraz ma się to skończyć.

Koniec z tygodniami mody na świecie?

Tom Ford i Burberry zapowiedzieli właśnie, że w nadchodzącym sezonie rezygnują z udziału w fashion weekach. Idąc bowiem z duchem czasu chcą wyjść na przeciw klientom. Kolekcje planują zaprezentować na chwilę przed tym jak znajdą się one na półkach sklepowych. Myślą również o połączeniu imprezy z bezpośrednią sprzedażą. Teraz widząc ubrania i dodatki na modelkach na wybiegu będzie można dokonać od razu zakupu.

To ogromna zmiana ładu, do którego przyzwyczajony jest cały świat. Te 2 wielkie domy mody to najprawdopodobniej dopiero początek. Branża czeka na rozwinięcie tej sytuacji. Ciekawe jesteśmy jak to się wszystko potoczy. A jakie jest wasze zdanie w tej sprawie?

Więcej modnych ubrań na nowy sezon:

12 rzeczy, które powinna mieć każda fashionistka Najmodniejszy wzór wiosny 2016 to... Ta kurtka będzie hitem wiosny 2016!