Trzewiki na wiosnę

Za oknem coraz cieplej. Czas pomyśleć o zmianie obuwia dla malucha. Musi być wygodne, zdrowe i…modne.
/ 18.04.2008 12:14
Za oknem coraz cieplej. Czas pomyśleć o zmianie obuwia dla malucha. Musi być wygodne, zdrowe i…modne.

Zanim zdecydujemy się na lekkie, odkryte buciki, trzeba dziecko zaopatrzyć w obuwieTrzewiki na wiosnę podobne do zimowego, czyli zabudowane, ale już bez ciepłochronnych wyściółek.
Buty – zwłaszcza te na wiosnę – powinny chronić przed przemakaniem i zabrudzeniami. Dobrze, by w miejscach narażonych na kontakt z podłożem wykonane były z materiałów wodoodpornych i łatwo dających się wyczyścić.

Mali eleganci

Wiosenne trzewiki dzieci ponoszą cały sezon, później wskoczą w letnie sandałki i półbuty. Nie kupujmy jednak dzieciom za dużych butów, na kilka sezonów. Eksperci z Instytutu Przemysłu Skórzanego przestrzegają przed tego typu zakupami, aby stopa zdrowo się rozwijała, musi być odpowiednio dopasowana do obuwia. Inaczej mogą u dziecka wystąpić groźne schorzenia ortopedyczne.
Nie tylko wygoda i zdrowie są ważne, liczą się również eleganckie buciki.
- W naszej wiosennej kolekcji dominuje kolor złoty, czerwień z bielą oraz naturalne barwy ziemi jak beż brąz, zieleń, błękit – mówi Katarzyna Gałązka projektantka z firmy Bartek. Tworząc nową kolekcję braliśmy pod uwagę obowiązujące trendy. Dużo jest efektów wizualnych, podkreślających modny design.