POLECAMY

Trzewiki na wiosnę

Za oknem coraz cieplej. Czas pomyśleć o zmianie obuwia dla malucha. Musi być wygodne, zdrowe i…modne.
Za oknem coraz cieplej. Czas pomyśleć o zmianie obuwia dla malucha. Musi być wygodne, zdrowe i…modne.

Zanim zdecydujemy się na lekkie, odkryte buciki, trzeba dziecko zaopatrzyć w obuwieTrzewiki na wiosnę podobne do zimowego, czyli zabudowane, ale już bez ciepłochronnych wyściółek.
Buty – zwłaszcza te na wiosnę – powinny chronić przed przemakaniem i zabrudzeniami. Dobrze, by w miejscach narażonych na kontakt z podłożem wykonane były z materiałów wodoodpornych i łatwo dających się wyczyścić.

Mali eleganci

Wiosenne trzewiki dzieci ponoszą cały sezon, później wskoczą w letnie sandałki i półbuty. Nie kupujmy jednak dzieciom za dużych butów, na kilka sezonów. Eksperci z Instytutu Przemysłu Skórzanego przestrzegają przed tego typu zakupami, aby stopa zdrowo się rozwijała, musi być odpowiednio dopasowana do obuwia. Inaczej mogą u dziecka wystąpić groźne schorzenia ortopedyczne.
Nie tylko wygoda i zdrowie są ważne, liczą się również eleganckie buciki.
- W naszej wiosennej kolekcji dominuje kolor złoty, czerwień z bielą oraz naturalne barwy ziemi jak beż brąz, zieleń, błękit – mówi Katarzyna Gałązka projektantka z firmy Bartek. Tworząc nową kolekcję braliśmy pod uwagę obowiązujące trendy. Dużo jest efektów wizualnych, podkreślających modny design.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/11 lat temu
Jakoś mnie takie buciki nie do końca przekonują, ale i tak muszę wybrać się do sklepu Bartka, bo faktycznie mają dobre obuwie. Podoba mi się też kilka modeli z tegorocznych Ecco dla dzieci. To, co najważniejsze w tym artykule - naprawdę nie można oszczędzać na bucikach, nawet jeśli tylko sezon dziecko w nich przechodzi. Trzeba dbać o nasze kochane małe stópki :)
/11 lat temu
No pewnie, że nie można oszczędzać! Fakt, że ecco są ładniusie, też ostatnio oglądałam, ale nie wiem czy się zdecyduję, bo zwykle Geoxa kupowałam. Ech, ciężki wybór, wszystko dla malców takie słodkie robią.