POLECAMY

Trendy na Jesień 2010

Lato już prawie za nami, nadszedł więc czas, aby przygotować się na nadchodzące miesiące jesieni. Wraz z trendami 2010 na horyzoncie możemy oczekiwać wielu niespodzianek. Zaskakujące jest pojawienie się trendów, które są już nam dobrze znane i które przechodząc metamorfozę, niosą ze sobą zupełnie nowe spojrzenie na to, co już mamy w szafie.

Lato już prawie za nami, nadszedł więc czas, aby przygotować się na nadchodzące miesiące jesieni. Wraz z trendami 2010 na horyzoncie możemy oczekiwać wielu niespodzianek. Zaskakujące jest pojawienie się trendów, które są już nam dobrze znane i które przechodząc metamorfozę, niosą ze sobą zupełnie nowe spojrzenie na to, co już mamy w szafie.

Ten sezon jest wyjątkowy, ponieważ trendy królujące na wybiegach są dość łatwe do odtworzenia przez każdą z nas. Jest kilka głównych tendencji tej jesieni, które z pewnością dodadzą blasku twoim kreacjom. A co ważniejsze, nie musisz rozbijać banku!

Peleryny, skóry, koronki, przezroczyste tkaniny, wycinanki (tzw. Cut outs), kołnierzyki ''Wzorowego ucznia'', białe rajstopy i spodnie przed kostkę, to tylko niektóre z trendów, które polecamy wprowadzić dla urozmaicenia garderoby na jesień 2010 roku.

Peleryny w różnych formach będą jednym z najbardziej eleganckich trendów w modzie jesiennej. Ale ponieważ mogą one być noszone na wiele sposobów, jest to rzecz, która będzie odpowiadała nie tylko na wielkie wyjścia, ale również sprawdzi się doskonale na co dzień.

Skóra honoruje na wysokiej pozycji od wielu lat, dlatego nie ma nic nowego w jej noszeniu, ale trend noszenia skóry na jesień 2010 rozciąga się na niemal każdy z innych trendów, czyli skórzane spodnie, skórzane sukienki, szorty i wiele innych.

Przezroczyste lekkie materiały na chłodne miesiące. Brrr? Brzmi dziwnie?. No może, ale na pewno nie wygląda dziwnie! Wręcz przeciwnie. Zmieszane z drobnymi koronkami, tendencja w roku 2010 łączy w sobie elegancję z seksapilem. Przezroczyste bluzeczki będziemy nosić z grubymi swetrami, które stanowią podstawę garderoby na jesień/zimę 2010 i figurowały na niemal wszystkich wybiegach międzynarodowych.

   

Wycinanki czyli tzw. cut outs są zawzwyczaj zarezerwowane na cieplejsze miesiące, ale w tym roku wywarły ogromny wpływ w kolekcjach jesiennych. Trend najlepiej wygląda noszony bezpośrednio na skórze lub "wypełniony" przezroczystą tkaniną subtelnie podkreśli detale.

Kiedy ciepłe dni przeobrażą się w chłód jesieni, najczęściej wtedy tradycyjnie sięgamy po nasze czarne rajstopy. Tej jesieni spróbuj sięgnąć po białe! Tak, białe naprawdę! Białe rajstopy dodadzą świeżości i blasku twej kreacji. Nieważne, czy bedziesz je nosić w stylu vintage z sukienką mini i mocnymi wyrazistymi kolorami, czy raczej z jasnymi kolorami, jak z baśni o Królowej Śniegu. Masz spore pole do popisu. Jeśli chcesz nosić białe rajstopy, ale obawiasz się, że będziesz wyglądać zbyt ekstremalnie to połącz je z czarnym. Czarno-białe, to bezpieczna, klasyczna opcja.

Bez względu na to, czy bedziesz nosić przezroczystą bluzkę, czy koszulę, jedynym sposobem ich noszenia w 2010 i 2011 jest zapięcie wszystkich guzików, aż do samego końca! Nosząc tak koszule, badź bluzki ze spodniami przed kostkę połączysz dwa proste trendy w jednej kreacji!

Zdjęcia: Maciej Pestka www.maciejpestka.com
Tekst i stylizacja: Agnieszka Hennessy www.stylewithagnes.ie

Dziękujemy River Island (www.riverisland.com: www.riverisland.pl) i Awear (www.awear.com) za zrealizowanie sesji.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/8 lat temu
ekstra zdjecia i fajne trendy
/8 lat temu
super foty
/8 lat temu
widziałaś STEIN HARD?
POKAŻ KOMENTARZE (1)