Transgenderowe modelki - Operacje płci - Ranking

Jak oceniacie ich urodę?
Joanna Mroczkowska / 25.11.2015 06:23

Moda to chyba najbardziej tolerancyjna branża na świecie. To właśnie tu nikt nie zwraca uwagi na orientację seksualną czy to kim się urodził. Prawie wszyscy kreatorzy mody są gejami a heteryków można policzyć na palcach jednej dłoni. Wszyscy i tak kochają ich tak samo. I słusznie, bo w XXI wieku nasza cywilizacja dorosła już chyba do tego, że każdy człowiek jest inny a podstawowym jego prawem jest prawo do szeroko pojętej wolności.

Najpiękniejsze transgenderowe modeli świata

Stąd właśnie nasz najnowszy temat. W modzie nawet na wybiegach możecie spotkać piękne kobiety, które jednak się nimi nie urodziły. Wybrałyśmy 5 z nich, które w tym momencie są najgłośniejszymi nazwiskami na transgenderowej scenie modellingowej. Andrej Pejic, Australijczyk, który od niedawna występuje już pod swoim żeńskim imieniem Andreja przez lata był najbardziej rozchwytywanym modelem o androgynicznej urodzie. Pojawiał się w kampaniach reklamowych zarówno męskich jak i damskich kolekcji.

Kolejną gwiazdą naszego zestawienia jest Lea T urodzona w Brazylii jako Leandro Medeiros Cerezo modelka jakiś czas temu robiła furorę. Była muzą Givenchy i pojawiła się w najsłynniejszych magazynach modowych świata. A w tym w Vogue Paris. Dzisiaj jest ikoną pop kultury i adwokatem społeczności LGBT.


Isis King (zdjęcie powyżej), to była uczestniczka show "America’s Next Top Model". Trzeba przyznać, że jest piękna w wśród swoich osiągnięć ma przede wszystkim to, że jest pierwszą transgenderową modelką - twarzą marki American Apparel. Obok niej w naszym rankingu znalazł się Valentijn De Hingh (zdjęcie poniżej), duńska modelka, która z sezonu na sezon ma coraz większe osiągnięcia.

W naszej galerii znajdziecie również takie nazwiska jak Carmen Carrera. Modelka urodzona jako Christopher Roman to jedna z najsłynniejszych transgenderowych modelek. Jej kariera zaczęła się od udziału w programie słynnego drag queena - Rupaul’s Drag Race. Jak ona wygląda? Zobaczcie zaglądając do naszej galerii.

 

New headshot online! Shot by @duy.vo #paparazzimodels @paparazzimodels @mokaradag1

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Valentijn De Hingh (@valentijndehingh)


A na koniec Geena Rocero. Modelka, która nie tylko robi karierę na wybiegu, ale przede wszystkim znana jest ze swojej działalności na rzecz równouprawnienia. Stworzyła organizację "Gender Proud", która dba o prawa ludzi transgenderowych na całym świecie. Nie to, że piękna to jeszcze działa charytatywnie. A wy jak uważacie?

A to ciekawe - sprawdź nasze hity: