Czas zapomnieć o praktycznych shoperkach i listonoszkach! Jesienią jedynym słusznym modelem jest...

... praktyczna torebka na biodra.
Czas zapomnieć o praktycznych shoperkach i listonoszkach! Jesienią jedynym słusznym modelem jest... fot. FREE

Kiedyś były uważane za szczyt kiczu, a teraz wracają do łask i są najmodniejszym dodatkiem sezonu jesień-zima 2017/2018. Mowa oczywiście o nerkach, czyli niewielkich torebkach i saszetkach na biodra.

9 najmodniejszych dodatków na sezon jesień-zima 2017/2018

Nerki wracają w wielkim stylu!

Kojarzymy je głównie z turystami, festiwalami muzycznymi i sportowcami. Największą popularnością cieszyły się w latach 90. Na wiele lat wszyscy o nich zapomnieli, ale teraz znów wracają do łask. Coraz częściej pojawiają się w kolekcjach znanych marek, na wybiegach i czerwonych dywanach.

Ich początków trzeba szukać w XVI wieku. Wtedy pod spódnicą mocowano torebki w kształcie gruszki lub prostokąta, które pod obszernym ubraniem pozostawały niewidoczne. Dopiero w połowie XVII wieku zastąpiono je bogato zdobionymi woreczkami z ozdobną tasiemką, które były noszone na ubraniu.


fot: screen Instagram

Ten jeden ciuch pozwoli wam stworzyć najmodniejszą stylizację sezonu!

Jak nosić nerkę?

W tym sezonie nerki lansuje m.in. Gucci, Prada, Kenzo i Louis Vuitton. Jednak wbrew temu, co proponują największe domy mody (minimalistyczne modele uszyte ze skór najwyższej jakości), na topie są również bogato zdobione modele, które możecie kupić w popularnych sieciówkach.

Nie wiecie jak nosić nerkę? Na zdjęciach powyżej widzicie, że saszetka zakładana na biodra spełnia swoją praktyczną funkcję, czyli zastępuje torebkę i jest ciekawym urozmaiceniem stylizacji. Jeżeli nie chcecie stylizować ich w tradycyjny sposób, to możecie nosić ją w ręku jak tradycyjną torebkę lub przewiesić przez ramię jak listonoszkę.

Co będzie modne w sezonie jesień-zima 2017/2018? Tutaj znajdziecie wszystko o najważniejszych trendach!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/rok temu
Zobaczcie jeszcze promocje w naszej apce mzakupy.com :D Najfajniejsze modele na przecenach, więc warto <3