POLECAMY

Superb Atelier – wyjątkowy projekt Tomasza Ossolińskiego

Unikalny styl, najwyższa jakość i precyzja wykonania – tak można opisać nowe oblicze Skody Superb.
Superb Atelier – wyjątkowy projekt Tomasza Ossolińskiego fot. Skoda Polska

Marka Tomasz Ossoliński od lat jest synonimem prestiżowych garniturów szytych na miarę. Choć każde zamówienie w Atelier Tomasz Ossoliński jest zindywidualizowane, cel zawsze pozostaje ten sam – stworzenie produktu, który daje poczucie wyjątkowego komfortu i elegancji.

Niełatwo jest uszyć dobrze skrojony garnitur, który nie tylko musi świetnie leżeć, ale przede wszystkim musi być wygodny. Podobnym wyzwaniem było dla mnie zaprojektowanie wnętrza samochodu, w którym zwykle spędzamy mnóstwo czasu
– przyznaje Tomasz Ossoliński.
Garnitury Tomasza Ossolińskiego słyną z najwyższej jakości materiałów, dlatego w przypadku wnętrza auta nie mogło być inaczej. We wnętrzu Skody Superb użyto legendarnych skór Connolly, szczególnie cenionych w motoryzacji. Nawiązując do subtelnego designu auta projektant postawił na stonowaną kolorystykę w odcieniach beżu i szmaragdowej zieleni.

Moje ubrania są raczej ubraniami eleganckimi niż ekstrawaganckimi i podobnie jest tym z samochodem.
– podkreśla projektant.  

Niestandardowe rozwiązania

Wnętrze auta według projektu Ossolińskiego, nie tylko ze względu na swój styl, jest wyjątkowe. Część pomysłów polskiego projektanta nie jest standardowo stosowana w motoryzacji, dlatego wymagała sięgnięcia po nowe technologie, które w tej branży dotąd nie były wykorzystywane. Laserowanie skóry, wybijanie na wylot wzorów czy specyficznych lamówek – wszystko to częściej stosowane jest w wysokiej klasy krawiectwie czy w obuwnictwie.
W trakcie 10 dni kilkanaście osób wśród nich krojczy, szwaczki, mechanicy, lakiernik i stolarz pracowało nad tym, aby wizje projektanta stały się rzeczywistością. Niektóre z elementów samochodowego wyposażenia zyskały nową formę. Fotele zostały przeprojektowane tak, aby nadać im miękkości, która ma dodatkowo zachęcać do zajęcia miejsca.

Wyjątkowa zapowiedź nowej kolekcji

Unikatowy egzemplarz Skody Superb jest - jak zapowiada projektant - elementem spójnym z nową kolekcją ubrań. Znawcy stylu Tomasza Ossolińskiego na pewno zauważą, że to wnętrze jest naprawdę jego, można tam dostrzec szwy i wykończenia charakterystyczne dla wyrobów Atelier Ossoliński.
Fajnie jest dotykać czegoś stworzonego ręcznie. Można powiedzieć, że ten samochód jest po prostu pięknie uszyty.
– podsumowuje Ossoliński.

Autorskie wnętrze nowej Skody Superb po raz pierwszy będzie można zobaczyć podczas pokazu nowej kolekcji BUKOVINA Tomasza Ossolińskiego 26 października na Torze Wyścigów Konnych na warszawskim Służewcu.

Więcej hitów na jesień:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)