Szlachetne koronki

Linda Lacroix jest jedną z najbardziej znanych francuskich projektantek biżuterii.
/ 18.06.2007 12:21
Linda Lacroix jest jedną z najbardziej znanych francuskich projektantek biżuterii. Ukończyła prestiżową Ecole des Beaux Arts w Avignon. W latach 1992-1998 zajmowała się ilustrowniem książek dla dzieci. Następnie zaczęła zajmować się ręcznym projektowaniem i wytwarzaniem biżuterii, początkowo traktując to zajęcie jako hobby.

Wszystkie projekty Lindy powstają w jej pracowni w samym centrum Paryża. Do swoich prac artystka używa szlachetnych koronek, ekskluzywnego złota i srebrnego drutu, kryształów Swarovskiego oraz naturalnych perełek z wyspy Lombok (niedaleko Bali) .
Co roku ukazują się dwie kolekcje biżuterii i akcesoriów projektantki, są to głównie: bransolety, brosze, kolczyki, łańcuszki, kolie, wisiory, ozdoby do włosów, pierścienie i torebki.
Na początku 2005 roku Linda Lacroix została zaproszona do wzięcia udziału w wystawie „Crystallized” organizowanej przez firmę Swarovski. Podczas wystawy jej kolekcja została nagrodzona przez firmę Swarovski i spotkała się z największym uznaniem. Obecnie Linada Lacroix jest jedną z kilkunastu światowych projektantek, która dostała certyfikat firmy Swarovski. Jej kolekcje można podziwiać w najbardziej znanych galeriach na świecie.
W 2005 roku artystka otworzyła show room przy swojej paryskiej pracowni, aby klientki mogły w przyjemnej i relaksującej atmosferze podziwiać jej unikatowe prace.
Od trzech lat Linda Lacroix współpracuje z warszawskim Domem Mody Forget-me-Not. Podczas Warsaw Fashion Street pokaże swoją najnowszą kolekcje.