POLECAMY

Jak ogarnąć swoją szafę?

Naucz się perfekcyjnego przechowywania i selekcji ciuchów
Jak ogarnąć swoją szafę? fot. FREE

Nigdy rano nie wiesz gdzie co jest? Wkurzasz się i robisz w szafie jeszcze większy bałagan? Koniec z tym! Naucz się porządku.

1. Idealny porządek. Krótkie ubrania: bluzki, marynarki, spódnice czy spodnie (są do nich specjalne wieszaki) mogą wisieć na „dwóch piętrach” (drążki umieszczone jeden nad drugim). Długie spódnice, płaszcze i sukienki muszą wisieć minimum 150 cm nad podłogą. Swetry, T-shirty czy bawełniane longsleevy najwygodniej trzymać złożone na półkach.

2. Nie oszczędzaj na wieszakach. Nigdy do dłuższego przechowywania ubrań nie używaj cienkich, drucianych wieszaków, na których odbierasz je z pralni. Ubrania szybko tracą na nich fason. Duże, drewniane lub plastikowe są idealne do wieszania cięższych ubrań, natomiast miękkie, tapicerowane wieszaki świetnie sprawdzają się do rzeczy wykonanych z delikatnych tkanin (często wypełnia się je aromatycznymi ziołami).

3. Graj w kolory. Ubrania układaj kolorami, łatwiej ci będzie połączyć je w zestawy.

4. Sezonowe zmiany. W szafie w zasięgu ręki warto mieć jedynie te ubrania, które nosisz w danej porze roku. Pozostałe możesz schować w trudniej dostępne miejsca, np. na pawlaczu lub, jeśli nim nie dysponujesz, np. w walizce.

5. Ubrania nie lubią tłoku. Jeśli przestają się mieścić w szafie, to znak, że albo trzeba ją wymienić na większą, albo pozbyć się ubrań, których już nie nosisz. W tłoku gniotą się i niszczą.

6. Ciuszki pachnące lawendą. W szafie warto umieścić saszetki z suszoną lawendą lub pigwą. Dzięki nim twoje ubrania będą pięknie pachnieć i odstraszą nieproszonych gości – mole.

Superrada: Miło jest zakładać ubrania, które ładnie pachną. Dlatego warto stosować specjalne zapachy do szaf, np. woreczki czy kule zapachowe lub aromaty w spreju, którymi możesz spryskać garderobę.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)