POLECAMY

Świat mody docenił Obamę i Rodarte

CFDA - prestiżowa rada amerykańskich projektantów mody wyróżniła pierwszą damę tytułem, o którym marzy każda kobieta
Świat mody docenił Obamę i Rodarte fot. ONS
Council of Fashion Designers of America rok rocznie przyznaje nagrody osobom najbardziej zasłużonym dla świata mody. W tym na tytuł ikony mody bezapelacyjnie zasłużyła Michele Obama. Przewodniczącą rady, słynna nowojorską projektantką Diane von Furstenberg powiedziała, że komisja chciała podkreślić jak szybko i silnie pierwsza dama wpłynęła na styl kobiet na całym świecie.

Żona prezydenta nie była niestety obecna na gali wręczenia nagród, ale przygotowała specjalne nagranie video, w którym projektowanie ubrań nazwała sztuką, której gospodarka i kultura Stanów Zjednoczonych zawdzięcza bardzo wiele. Michelle miała na sobie białą, zapinaną koszule i dwa sznury pereł.

Rada uhonorowała w tym roku także firmę Rodarte, stworzona przez dwie siostry Laurę i Kate Mulleavy. Odważne, często graniczące z erotycznymi wdziankami ubrania pokochały gwiazdy showbiznesu. Regularnie pokazują się w nich Rihanna, czy Emma Watson. Ich sukces jest tym bardziej spektakularny, że zaledwie w zeszłym roku siostry zdobyły tytuł na najbardziej obiecujący duet projektantek.

Ikoną branży została w tym roku marka Ralph Lauren, którą 16 000 głosujących online użytkowników uznało za swoja ulubioną firmę odzieżową.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)