POLECAMY

Styl czytelniczki – MS

Wszystkie trzy zestawy ubraniowe to bałagan i nie do końca przemyślane rozwiązania. Przemieszanie stylu glam, casual, gothic. To kolejny dowód na to, że trendy powinniśmy selekcjonować z rozwagą.
Z jednej strony widzimy umiejętność eksponowania atutów, z drugiej strony nieumiejętność kamuflowania niedoskonałości sylwetki. Najlepiej widać to na zdjęciu, na którym zestawiona jest odzież na spacer.

Są tam zgrabne nogi obute w metaliczne sandałki i to wygląda dobrze. Widać też bluzkę z bufkami, która zwiększa nieproporcjonalność góry w stosunku do dołu ciała. Jeśli posiadamy szerokie ramiona, to zrezygnujmy z bufek, chociaż były niezwykle modne w sezonie wiosna – lato.

Wszystkie trzy propozycje łączy cecha wspólna – zbyt dużo biżuterii, do tego każdy egzemplarz z innej bajki. Ubiór czasem warto przełamać jednym pozornie nie pasującym dodatkiem, ale to trudna sztuka, chociaż może dodać wiele klasy i wdzięku. Radziłabym poskromić chęć ozdabiania się czym popadnie, lepiej wybrać jeden, dwa gustowne dodatki.

Wielu Polaków nie ma niestety jeszcze świadomości swojego typu urody. Bardzo często wybierają kolory według nich bezpieczne – brązowy, czarny, biały, które źle dobrane są niefortunne. Korzystanie z fachowych porad w Anglii i Niemczech jest już normą. Na zdjęciach widzimy typową „Panią lato” w złych kolorach. Ten typ powinien zrezygnować z żółtozłotych dodatków, z dużych powierzchni koloru białego i czarnego. Nie widać żadnych wesołych i odmładzających akcentów kolorystycznych. Mogłaby to być malina, zieleń butelkowa albo bardzo na czasie – śliwka.

Izabela Jabłonowska
www.stylowamoda.pl
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)