Styl aktorki Magdaleny Nieć - wywiad

Magdalena Nieć - aktorka Teatru Współczesnego w Warszawie, znana szerszej publiczności jako postać Danuty Wałęsowej w fabularyzowanym dokumencie "Gra o Nobla" (2008) oraz z roli w serialu "Na Wspólnej" (Oksana), zdradziła nam swoje tajniki stylu i sposoby na zachowanie urody.

Czy w zawodzie aktora ciężko jest zachować własny styl? Czy ciągłe odgrywanie zupełnie innych postaci wpływa na Pani osobisty wizerunek?

Już na etapie szkoły teatralnej jednym z kryteriów oceny na egzaminie wstępnym jest "aparycja". Wydaje mi się, że ważne jest to, by umieć podkreślić swoje atuty. Trzeba znać mankamenty i zalety swojej urody i figury. Nie "chować się" w ubraniach, albo zbyt krzykliwym makijażu. Myślę o tym zawsze, gdy przygotowuję się do sesji zdjęciowych, ale też w sytuacjach prywatnych. Nieraz z planu "podkupuję" jakieś ciuchy lub biżuterię, ale nie zdarza się to często. Nie ma też mowy o tym, by ktoś wpływał na to jak się ubieram poza pracą.

Zobacz też: Pokaz kolekcji "Kaleidoscope" Macieja Zienia

Magda Nieć /fot. magda-niec.com

Mogłaby Pani wybrać jedną rolę która najmocniej wpłynęła na Panią?

Lubię swój zawód, lubię wcielać się w coraz to inne postaci. Na pewno długo będę pamiętała "Przeznaczenie" ponieważ zagrałam tam dość męską postać - policjantkę, a zwykle jestem kojarzona z bardzo kobiecym emploi. W teatrze zagrałam około trzydziestu ról, współczesnych i klasycznych. Każda z nich wiele dla mnie znaczyła.

Pani kariera aktorska rozwija się od wielu lat, ma pani za sobą wiele ról teatralnych i te w serialach telewizyjnych. Mimo to, ciężko wyszukać jakikolwiek tabloidowy wątek z Pani udziałem. Czy to celowy zabieg, stroni Pani od tzw. celebryckiego stylu życia?

Bardziej lubię pracować niż"bywać". Oczywiście miło mi, gdy jestem zapraszana na różne imprezy, ale faktycznie pojawiam się tylko na wybranych. Prywatnie wolę ciszę od hałasu, wąskie grono znajomych od tłumu.

Magda Nieć /fot. magda-niec.com

Zobacz też: Kolekcja Bynamesakke - wiosna/lato 2012

Zachowanie pięknej cery w zawodzie aktora nie jest łatwe, częste charakteryzacje, codzienne ciężkie kryjące makijaże źle wpływają na skórę. Jak Pani sobie z tym radzi?

Faktycznie, gdy pracuje się intensywnie, codzienna charakteryzacja może przesuszać skórę a lokówka niszczyć włosy. Jednak panie charakteryzatorki zwykle starają się używać jak najlepszych kosmetyków, żeby zminimalizować ryzyko podrażnień. Sama jednak nakładam wtedy wieczorami maseczkę nawilżającą i niestety wydaję duże pieniądze w sklepach fryzjerskich.

Magda Nieć /fot. magda-niec.com

Czy stosuje Pani jakieś specjalne triki, żeby poprawić wygląd przed ważnym wydarzeniem w blasku fleszy?

Przed ważnym wyjściem zawsze dbam o staranny makijaż. Zwykle sama się maluję, wcześniej obowiązkowo robię peeling i wybieram dobry podkład - uważam, że dobra cera to podstawa dobrego wyglądu.

Zobacz też: Lookbook Hedonic - wiosna/lato 2012

Ma Pani jakieś ulubione kosmetyki bez których nie wyobraża sobie życia, takie które poleca się najlepszej przyjaciółce?

Nie ruszam się nigdzie bez kosmetyków z filtrem. W lecie są to faktory 50, ale i w zimie zawsze mój podkład czy puder zapewniają ochronę przeciwsłoneczną.

Jak mogłaby Pani opisać swój codzienny styl, w jakich strojach czuje się Pani najlepiej?

To niesamowite jak będąc z kimś w sklepie słyszę "o to jest w twoim stylu". Nie narzucałam sobie żadnego wzorca, ale faktycznie moje ubrania są jakby z jednej linii. Dobrze się czuję w strojach swobodnych, sportowej elegancji. Lubię dobre materiały i na to zwracam szczególną uwagę.

Magda Nieć /fot. magda-niec.com

Jakie ulubione ubrania znajdują się zawsze w Pani szafie czy walizce?

Jeansy i t-shirty zawsze uchronią przed wpadką modową. Lubię być bardziej ubrana, niż rozebrana więc mam też sporo sweterków i marynarek.

Czerpie Pani inspirację modowe ze światowych wybiegów lub od innych gwiazd?

Czytając gazety nigdy nie omijam stron poświęconych modzie. Ciekawią mnie nowe trendy choć traktuję je wybiórczo. Modę traktuję trochę jak sztukę. Sprawia mi wielką przyjemność oglądanie pokazów mody czy zdjęć. Nie znaczy to jednak, że od razu muszę to wszystko mieć w swojej szafie.

Lubi Pani być ubierana przez stylistów, czy woli sama wybierać sobie garderobę?

W mojej pracy konieczna jest współpraca z kostiumografami i stylistami. Staram się wtedy "nie marudzić", ale równocześnie oczekuję współpracy. Kostium często stwarza aktora, jest elementem roli więc nie można go bagatelizować. Moje wyobrażenie o postaci musi być spójne z wizją kostiumologa.

Zobacz też: Lookbook Charlotte Rouge - wiosna/lato 2012 (75 zdjęć!)

Magda Nieć /fot. magda-niec.com

A jak najchętniej ubiera się Pani na duże gale? Korzysta Pani z pomocy fachowców podczas ważnych imprez medialnych?

Lubię ubierać się sama, aczkolwiek współpraca ze stylistami może przynieść fantastyczne efekty.

Czy któryś z tegorocznych trendów na wiosnę i lato szczególnie przypadł Pani do gustu?

W tym roku mam nadzieję, że pojawię się na jakimś przyjęciu w sukience stylizowanej na lata dwudzieste. Odrobina nonszalancji idużo kobiecości, taki styl bardzo mi się podoba.

Rozmawiała: Agnieszka Góra

Fot. magda-niec.com

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/6 lat temu
Bardzo podoba mi się ta aktorka, ma fajną, ciekawą urodę i błysk w oku - to jedna z kobiet, które mają w sobie to "coś". Widziałam ją w teatrze z Warszawie i nie mogłam od niej oczu oderwać:) Jej wygląd, ton głosu, sposób poruszania się - wszystko stanowi spójną całość i cieszy oko. Mam nadzieję, że szybko zobaczę ją znowu w jakimś serialu:)