Stroje kąpielowe w stylu retro!

Jeśli estetyka lat 50. czy 60. nie jest ci obojętna, z pewnością przypadną ci do gustu kostiumy kąpielowe wyglądające jak te z fotografii z czasów młodości Marilyn Monroe czy Brigitte Bardott. Tego roku klasyczne bikini ma sporą konkurencję - ultrakobiece i pełne wdzięku stroje kąpielowe w stylu retro!

Jeśli estetyka lat 50. czy 60. nie jest ci obojętna, z pewnością przypadną ci do gustu kostiumy kąpielowe wyglądające jak te z fotografii z czasów młodości Marilyn Monroe czy Brigitte Bardot. Tego roku klasyczne bikini ma sporą konkurencję - ultrakobiece i pełne wdzięku stroje kąpielowe w stylu retro!

Stroje kąpielowe w stylu retro!

Fot. New Yorker, H&M, herblog.com F&F

Dziewczęce groszki, kobiece marszczenia, wdzięczne falbanki i marynarskie paski - oto kwintesencja kostiumów kąpielowych jakby rodem wyjętych ze starych pocztówek. Trend na styl pin-up nadal trwa! Doskonale widać to w modzie plażowej, która stanowi szczególnie wdzięczny temat jeśli chodzi o inspiracje vintage.

Tego roku zamiast skąpych bikini, postawcie na bardziej zabudowane, lecz równie zmysłowe kostiumy kąpielowe w stylu retro! Królują podwyższone stany, wiązania na szyi i podkreślające walory kobiecej sylwetki - marszczenia. Wybraliśmy 10 propozycji najmodniejszych kostiumów kąpielowych w stylu lat 50. i 60.! Niech was porwie retro czar!

Stroje kąpielowe w stylu retro!

Stroje kąpielowe w stylu retro!

Fot. F&F, whatsnewbettyboo.blogspot.com

 

W groszki

Groszki to obok kwiatów jeden z najbardziej kobiecych deseni. Miał masę wielbicielek w latach 50. i 60., lecz tak naprawdę nigdy nie wyszedł z mody. Uroczy i wdzięczny, szczególnie w zestawieniu ze zmysłowymi fasonami oraz dziewczęcymi wiązaniami. Oto trzy najciekawe modele kostiumów kąpielowych w kropeczki. Najbardziej zgodne z estetyką retro są oczywiście te klasycznych kolorach: białym, czarnym, czerwonym lub granatowych, jednak równie ciekawie wygląda nieco unowocześniona wersja w duże, kolorowe grochy.

Stroje kąpielowe w stylu retro!

1. Victoria's Secret 2. New Yorker 3. New Yorker

 

W paski

Marynarskie paski to deseń, który nigdy nie wychodzi z mody! Nieodłącznie kojarzy się z nadmorskimi deptakami, wakacjami i beztroskimi chwilami spędzonymi na plaży. Wyłowione przez nad modele to klasyczne pasy i paseczki w kontrastujących kolorach czerni i bieli oraz grantu i bieli. Które wybieracie?

Stroje kąpielowe w stylu retro!

4. New Yorker 5. Topshop 6. Victoria's Secret

 

Marszczenia

Kobiece marszczenia nie tylko wyglądają uroczo, ale również umiejętnie zastosowane, mają cudowną moc optycznego modelowania sylwetki. Marszczona góra od kostiumu sprawi, że biust będzie wyglądał na pełniejszy, a delikatne przymarszczony materiał na brzuchu pozwoli zatuszować kilka centymetrów za dużo w talii.

Stroje kąpielowe w stylu retro!

7. Victoria's Secret 8. F&F 9. Victoria'a Secret

 

Z podwyższonym stanem

Stroje kąpielowe w stylu retro!

Absolutnym hitem są kostiumy z rozbudowanym dołem, z podwyższonym stanem. Model, który wybraliśmy, dodatkowo ma urocze marszczenia oraz falbanki, a retro urok podkreślają pastelowe kolory. Wam też przypadł do gustu?

10. Modcloth

Plażowy look w stylu retro uzupełni modnie zawiązana bandana!Stroje kąpielowe w stylu retro!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/6 lat temu
Mam właściwie ostatnie chwile na to, żeby kupić kostium kąpielowy, bo za kilka tygodni wybywam z Almaturem na Maltę. A kilka z propozycji strojów ma się podoba :)
/6 lat temu
Ładne te w paski :)