Słynne fryzury gwiazd fot. ONS.pl

Słynne fryzury gwiazd - Trendy fryzur - Modne uczesania

Dowiedzcie się, o które chodzi!
07.02.2014 14:32
Słynne fryzury gwiazd fot. ONS.pl

Przed wami kilka fryzur, które zmieniły bieg historii i zasługują na miano kultowych. Moją krótką historię fryzur zaczynam od uczesania niesamowitej Louise Brooks - amerykańskiej aktorki, która w latach 20. zrewolucjonizowała styl czesania się kobiet. Jej symetryczny bob z grzywką wyglądał wspaniale kilkadziesiąt lat temu. Podobnie prezentuje się i dziś.Następnie przechodzimy do pięknej Veronicki Lake, która rozpoczęła modę na hollywoodzki glamour. Loki w jej stylu są wciąż modne, a jej wizerunek inspiruje kobiety do dziś.
 

Kolejną gwiazdą, której fryzura jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych na świecie jest oczywiście Marilyn Monroe. Zgadzacie się z tym wyborem?
 

Gwiazdą której styl naśladowały i naśladują kobiety do dziś jest Jacqueline Kennedy Onassis. Jackie O. wyznaczała trendy swojej dekadzie, a jej elegancka fryzura była znakiem rozpoznawczym.
 

 
A teraz nadchodzą szalone lata 70. Kto bardziej niż Farrah Fawcett może kojarzyć się z tym okresem? W końcu Aniołek Charliego wprowadził loki na inny poziom. Jej fryzura do dziś jest hitem.
 

Na koniec odrobina współczesności. Lata 90. to przede wszystkim Jennifer Aniston i wszystkie uczesania Rachel Green. Jej postać z kultowego serialu "Przyjaciele" dyktowała trendy przez 10 lat. Czy słusznie?
 

Ostatnią fryzurą, która utkwiła w świadomości branży jest mocno ścięty bob w wykonaniu Victorii Beckham. Jej fryzura w 2006 roku zrobiła furorę i do dziś jest komentowana. Niestety nie tylko jako coś godnego naśladowania, ale jako żartobliwe nawiązanie do "dawnych" czasów gwiazdy.