POLECAMY

Relacja z pierwszych „Metamorfoz z Gattą”

Zmiana stylu? Nowy image? To proste! Sprawdź jak to wyglądało w Warszawie i Krakowie!
Relacja z pierwszych „Metamorfoz z Gattą” fot. serwis prasowy
Za nami dwa spotkania z Joanną Horodyńską, Gattą i modą. „Metamorfozy z Gattą” w miniony weekend odwiedziły dwa miasta: Warszawę oraz Kraków. Przez cały dzień królowały tam najnowsze, jesienne trendy. Wszystkie panie mogły skorzystać z indywidualnych porad profesjonalnych stylistek, które radziły, jak łączyć kolory i wzory oraz – przede wszystkim – jak nie bać się mody, a korzystać z niej.

Zacznijmy od podstaw
„Metamorfozy z Gattą” to cykl wyjątkowych spotkań z modą oraz indywidualne porady profesjonalnych stylistek, w tym najbardziej znanej stylistki w Polsce – Joanny Horodyńskiej. Ale nie tylko... Akcja ta ma na celu przede wszystkim zmianę nastawienia wielu Polek do mody i najnowszych trendów. Ma zachęcić wszystkie kobiety, aby nie bać się mody, korzystać z jej najnowszych, często odważnych odkryć i eksperymentować, zmieniać przyzwyczajenia i – jednym słowem – zmienić swój image na lepsze!

O co pytały się stylistów uczestniczki „Metamorfoz z Gattą”? Przede wszystkim padały pytania o podstawy stylizacji, jej najważniejsze zasady, bo to one są punktem wyjścia do skorzystania z najnowszych trendów. Pojawiały się więc pytania, jakie kolory dobrać, który fason pasuje do danej sylwetki i jak prawidłowo dobrać rajstopy. Jak twierdzi Joanna Horodyńska, bardzo ważne jest, by znać podstawowe zasady stylizacji – jest to bowiem świetny początek, by pójść o krok dalej i poeksperymentować z najnowszymi trendami.

Jesienne oblicza mody
Jakie są natomiast najnowsze trendy? Co warto nosić tej jesieni? „Nowy sezon rozwija temat eleganckiej kobiety na miarę współczesności.” – podkreśla Joanna Horodyńska. „Powracają do nas lata 40. Idealnie skrojone kostiumy, wyrzeźbiona talia z niewielkim paskiem, do tego koniecznie coś futrzanego, ciepłego blisko szyi, blisko ramion, blisko rękawów. Bliski temu trendowi jest kontrast bieli i czerni. Ale inne ulubione kolory panującej klasyki to mocna bądź przybrudzona czerwień lub też nowa barwa sezonu – kamel.” Ale wśród jesiennych trendów, jak zaznacza stylistka, znalazło się też miejsce dla stylu nazwanego przewrotnie „po nartach”, dla wyraźnej faktury i aksamitu, a także nonszalanckiej elegancji.

Styliści współpracujący z Gattą podkreślają jednak, że aby być modną tej jesieni, nie trzeba wymieniać zawartości całej szafy. Wystarczy wybrać z niej odpowiednie kolory, zastosować nieco inne połączenia oraz dobrać właściwe rajstopy lub legginsy. Jeśli chodzi o wybór tych ostatnich, jesienny sezon ceni sobie niebanalne i odważne połączenia, dlatego warto sięgnąć po kolorowe modele z wyraźną fakturą (jak model Tiffany 17), w modnym kolorze kamel, w drobne paski (model Shay 04 będzie idealnie pasował do skórzanej odzieży), a także z delikatnym połyskiem – zdecydowanym hitem tej jesieni jest bowiem linia Thandie o srebrzystym kolorze.

Jak widać, mody bać się nie trzeba, a tym bardziej eksponowania nóg. Warto odnaleźć własny styl, poznać podstawowe zasady rządzące modą i zrobić ten pierwszy krok w kierunku prawdziwej metamorfozy. „Wszystko zależy od nas samych. Warto bowiem wiedzieć, że moda – zarówno klasyczna, ponadczasowa, jak i ta szalona, abstrakcyjna – jest dla każdego z nas. Tylko trzeba wiedzieć, co nam w duszy gra i poszukać siebie.” – radzi Joanna Horodyńska.

„Metamorfozy z Gattą” zagoszczą jeszcze w kilku miastach. Przed nami zatem ciąg dalszy inspirujących rozmów o modzie i stylu, porad profesjonalnych stylistów oraz warsztatów na temat najnowszych trendów i stylizacji.

Czas podjąć modowe wyzwanie Gatty! Zapraszamy:

3 października Wrocław Magnolia
4 października Wrocław Pasaż Grunwaldzki
11 października Szczecin Galaxy
17 października Gdynia Klif
24 października Toruń Copernicus
25 października Poznań Plaza

Gatta zaprasza wszystkie kobiety do przejścia prawdziwej modowej metamorfozy!
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)