POLECAMY

Relacja z jesiennych spotkań z Gattą

Zakończył się jesienny cykl spotkań z marką Gatta i Joanną Horodyńską. Modowe szaleństwo odwiedziło osiem miast.
Relacja z jesiennych spotkań z Gattą fot. serwis prasowy
Najważniejszym elementem „Metamorfoz z Gattą” była jednak możliwość indywidualnych konsultacji u profesjonalnych stylistów. Doradzali oni w kwestii odpowiedniego doboru ubrań w zależności od typu figury, podkreślenia urody poprzez kolory oraz podpowiadali, jak w prosty sposób urozmaicić nasze codzienne stylizacje i dodać im charakteru.

Moda jest dla każdej z nas
Celem i podstawowym zadaniem „Metamorfoz z Gattą” jest zaproszenie kobiet do rozmowy na temat mody i stworzenie im niepowtarzalnej okazji do uzyskania profesjonalnej i – co ważne – indywidualnej porady. Niemal każda z nas przegląda bowiem kobiece pisma i śledzi modowe nowinki, jednak rzadko decydujemy się na skorzystanie z nich. A szkoda, ponieważ moda pozwala w łatwy, szybki i efektowny sposób na zmianę naszego wizerunku i sprawia, że stajemy się bardziej pewne siebie i atrakcyjniejsze.

Kolory, kolory, kolory
„Metamorfozy z Gattą” były również niepowtarzalną okazją do porozmawiania i doradzenia się najbardziej znanej stylistki w Polsce, Joanny Horodyńskiej. Najczęstsze pytania dotyczyły podstaw stylizacji - przede wszystkim typów figury i odpowiedniego doboru fasonów. Ale równie częstą kwestią były kolory. Które kolory pasują do naszego typu urody? Które barwy są modne w tym sezonie i przede wszystkim, jak odpowiednio łączyć je ze sobą? Idąc za radą Joanny Horodyńskiej, na sezon jesienno-zimowy warto wybrać klasyczne kolory korespondujące z eleganckim stylem lat 40-tych, jak czarny, biały, kremowy i szary. Ale możemy również sięgnąć po żywsze barwy, jak pomarańcz (łączony z jaśniejszym odcieniem czy brązem), barwa camel (która koresponduje z fioletem, zielenią i szarością) czy czerwienie oraz bordo. W tym sezonie powrócą również lata 80-te ze srebrem, różem i fioletem.

Elegancja w kilku odsłonach
W sezonie jesienno-zimowym królować będą różne, często zupełnie odmienne trendy. Pojawił się temat idealnie skrojonej klasyki rodem z lat 40-tych. Ale wśród jesiennych trendów, jak zaznacza stylistka, znalazło się też miejsce dla innego wymiaru elegancji – aksamitu. „Można go nosić w dzień, jednak jest to tkanina przede wszystkim wieczorowa. Od niej bierze swój początek niezwykle dystyngowany styl ‘po królewsku’, gdzie faktura materiału ma ogromne znaczenie nie tylko na ubraniu, lecz także na rajstopach.”

Styliści współpracujący z Gattą podkreślają, że aby być modną, nie trzeba wymieniać całej szafy, a wystarczy zestawić odpowiednie kolory, zastosować nieco inne połączenia oraz dobrać właściwe rajstopy lub legginsy. Jeśli chodzi o wybór tych ostatnich, jesienny sezon ceni sobie niebanalne i odważne połączenia, dlatego warto sięgnąć po kolorowe modele z wyraźną fakturą, w modnych kolorach, w drobne paski, a także z delikatnym połyskiem.

„Metamorfozy z Gattą” zagościły we wrześniu oraz październiku w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Szczecinie, Toruniu oraz Poznaniu. Gatta już teraz zapowiada ich ciąg dalszy modowych spotkań w kolejnych sezonach.Organizator: Gatta

Patroni:
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/9 lat temu
nie działa