Rękodzieło Lombardii w Polsce: doskonałość i styl

7 marca 2008r. odbyła się konferencja prasowa tytułowana Rękodzieło Lombardii w Polsce: doskonałość i styl. Od dawna wiadomo, że włoskie produkty są często synonimem jakości, precyzji i stylu.
/ 15.03.2008 17:12
7 marca 2008r. odbyła się konferencja prasowa tytułowana Rękodzieło Lombardii w Polsce: doskonałość i styl. Od dawna wiadomo, że włoskie produkty są często synonimem jakości, precyzji i stylu. Rękodzieło Lombardii w Polsce: doskonałość i styl

Region Lombardii w północnych Włoszech słynie z produkcji nietuzinkowych, wręcz wyszukanych wyrobów z sektora odzieżowego i meblowego. Firmy z Lombardii, które dostarczają już swoje produkty do słynnych domów mody w Europie rozszerzają swoją działalność w Polsce. Ważnym etapem wejścia na polski rynek jest otwarcie trzech stoisk wystawienniczych w Warszawie, na których lombardzcy producenci zaprezentują najwyższą jakość „Made In Lombardy”, znaną z umiejętności połączenia funkcjonalności i piękna. Otwarcie pierwszego stoiska nastąpi już w maju 2008 roku. Organizatorzy zapraszają wszystkie osoby ceniące dobry styl w najdrobniejszym nawet szczególe.

Od produkcji maszyn do tkania i przędzenia, od kroju do szycia i wykończenia, od wstępnej fazy obróbki drewna do lakierowania. Przemysł odzieżowy oraz meblowy w Lombardii nie skupia się wyłącznie na gotowym produkcie. Lombardzkie firmy nieustannie prowadzą badania dotyczące wyboru odpowiedniego włókna, produkcji tkanin, kompozycji kolorów, formy i stylu. Producenci szukają inspiracji, współpracując ze znanymi stylistami oraz pracowniami plastycznymi i architektonicznymi. A wszystko po to, by spełnić oczekiwania klientów, którzy usiłują dotrzymać kroku współczesnym trendom w zakresie stylizacji.

Ubrania w stylu Prêt – à – Porter wykonane z najlepszych jakościowo tkanin i dzianin, kolekcje najmodniejszych dodatków do odzieży – szale, krawaty, koszule, spinki, biżuteria, galanteria skórzana, obuwie oraz dodatki wykończeniowe: guziki, zamki błyskawiczne, klamry. Wszystko to zostanie zaprezentowane na stoiskach odzieżowych w Warszawie, w wybranych centrach handlowych.

Tagi: Włochy, moda