trendy lata 90. fot. FREE Imax/Tree

Rajstopy 15 DEN - Trendy sezonu - To ciekawe

To zapewne dobra wiadomość dla wielu z was
Joanna Mroczkowska / 08.07.2016 06:46
trendy lata 90. fot. FREE Imax/Tree

Lata 90. nie pozwolą chyba o sobie zapomnieć. Kolejny trend wraca na salony a chodzi oczywiście o cienkie, czarne rajstopy. Dla młodych dziewczyn to relikt zaszłych czasów. Przecież 15-stki, rajstopy o grubości 15 DEN nosiły nasze mamy czy babcie i do niedawna kojarzone były ze zwykłym obciachem. Gorsze tylko były te w cielistym odcieniu...?

W latach 80. i 90. pokazywanie gołych nóg nawet wiosną czy latem było w bardzo złym guście. Dlatego nawet w upały kobiety nosiły czarne rajstopy - mgiełki, które stały się charakterystycznym elementem stylu tamtych czasów.

Cienkie rajstopy hitem sezonu

rajstopy 15 DEN
|Alexander Wang i Acne - fot. FREE|

Po latach cienkich rajstopek moda przyniosła nam alternatywę. Grube, kryjące rajstopy o grubości 100 DEN. Takie nosiła, niezmiennie przez lata, Anna Wintour. Redaktorka naczelna amerykańskiego Vogue stawiała na połyskujące w 100% kryjące modele, które sprawiały, że jej nogi wyglądały dużo młodziej. Teraz mimo wieku widujemy ją z gołymi. To chyba na przekór złym komentarzom na temat jej nóg, które niby przez lata ukrywała...?

gwiazdy w rajstopach

Przez ostatnie lata kryjące rajstopy nosiłyśmy niemal przez cały rok nawet wiosną w połączeniu z dżinsowymi szortami czy spódniczkami. Ostatnimi czasy zastępujemy je cieńszymi wersjami. A do tego podczas aktualnie trwającego tygodnia mody haute couture w Paryżu zauważyłyśmy, że Carine Roitfeld i Celine Dion postawiły na cienkie rajstopy. Czyżby kryjące odchodziły w zapomnienie i nawet zimą będziemy nosić cienkie w stylu lat 80./90.?

Więcej modowych newsów:

Dress code - black tie, white tie - co znaczą?
Szorty z wysokim stanem są hitem
Guziki w damskich ubraniach a męskich - o co chodzi?