POLECAMY

Projektant Gwiazd - Marc Jacobs

„Moje ubrania nie są trendy”, zarzeka się Marc Jacobs. Dlaczego więc jest najgorętszym projektantem w USA i ulubieńcem gwiazd?
Projektant Gwiazd - Marc Jacobs fot. ONS
Marc Jacobs jest tym dla Ameryki, kim Miuccia Prada dla włoskiego świata mody. Na jego pokazach trzeba być, wypada mieć coś w szafie z jego metką. Klienci Jacobsa powinni być wdzięczni jego babci, bo to ona nauczyła wnuka szyć i robić na drutach. Rozsławiła go kolekcja w stylu grunge.

W latach 90. pokazał światu linię drogich ciuchów, które wyglądały jak... flanelowe koszule. Został za to wyrzucony z domu mody, w którym pracował, i zaczął działać na własny rachunek. Dziś Jacobs to potęga – jest dyrektorem kreatywnym domu mody Louis Vuitton, a w butikach na całym świecie sprzedaje obok swej głównej kolekcji również tańszą linię – Marc by Marc Jacobs i ubrania dla dzieci – Little Marc.

Nigdy nie kieruje się aktualnymi trendami – jeśli modne jest safari, on stawia na romantyzm. Uwielbia łączyć różne style – ubiera swoje gwiazdy w dresowe spodnie i eleganckie marynarki. Twierdzi, że tworzy dla kobiet mądrych. Nic dziwnego, że gwiazdy chcą się u niego ubierać...

O metamorfozie Jacobsa i jego życiu mówi się w Ameryce równie dużo jak o jego kolekcjach. Ma za sobą skandale, uzależnienie od alkoholu, odwyk. Dwa lata temu Marc zajął ósme miejsce w rankingu najpotężniejszych... gejów w USA. Podobno wziął też cichy ślub ze swoim partnerem.Na zdjęciu Marc Jacobs w 2005 roku i dziś.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/9 lat temu
jeden z moich ulubionych projektantów, nigdy jednak nie interesowałam się jego życiem