POLECAMY

Poznaj sekrety Coco Chanel ujawnione w nowej biografii!

Narkomanka, biseksualistka, zakochana w niemieckim szpiegu! W listopadzie ma ukazać się nowa biografia jednej z najsłynniejszych projektantek świata i założycielki jednej z największych modowym marek, Coco Chanel. Lisa Chaney, autorka "An Intimate Life", odkrywa tajemnice z życia dyktatorki mody.
Poznaj sekrety Coco Chanel ujawnione w nowej biografii!

Wydawać by się mogło, że o Coco powiedziano już wszystko – ukazało się przecież wiele jej biografii, fabularnych powieści, a nawet książek dla dzieci. W rolę projektantki wcieliły się na ekranie filmowym między innymi Shirley MacLane i Audrey Tautou, a na deskach scenicznych Katharine Hepburn.

A jednak Coco Chanel wciąż zachowała swoje tajemnice. Lisa Chaney, autorka jej ostatniej biografii, która ukaże się na jesieni, twierdzi, że znalazła dowody na to, że projektantka zażywała narkotyki, miewała romanse z kobietami, a jej niemiecki kochanek z czasów II wojny światowej, Hans Günther von Dincklage, był nazistowskim szpiegiem.

Zobacz także: Prada - sesja kolekcji jesień 2011-zima 2012

Przez całe swoje życie Coco celowo fałszowała swoją biografię – być może wstydziła się skromnego pochodzenia, a może po prostu nie chciała dzielić się ze światem prawdziwymi wspomnieniami - zmieniała datę urodzenia czy detale rodzinne, co było trudne do wykrycia przez błędny zapis jej nazwiska w akcie urodzenia (Chasnel zamiast Chanel).

Nigdy nie wyszła za mąż, ale miewała liczne romanse – mniej lub bardziej jawne, była niezależną kobietą w czasach, gdy wywoływało to skandale. Czy nowa biografia opowie czytelnikom o czymś, o czym jeszcze nie wiedzieli? Fakt, że Coco zażywała morfinę, jest już od dawna znany, od dawna też plotkowano o lesbijskich romansach projektantki.

Chcecie poznać sekrety Coco Chanel? Biografię autorstwa Lisy Chaney, Chanel: An Intimate Life, można już zamawiać w brytyjskim (premiera 6 października) lub amerykańskim (premiera 10 listopada) Amazonie.

Zobacz także: Burberry - kolekcja jesień-zima 2011/2012

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)