POLECAMY

Polska Ilustracja Mody

Wyjątkowa wystawa już w sierpniu!
Polska Ilustracja Mody fot. Magda Antoniuk
Ilustracja mody jest dziedziną z pogranicza grafiki użytkowej i sztuki, cieszącą się ogromnym zainteresowaniem na świecie. Łączy projektowanie publikacji i projektowanie mody ze sztuką rysunkową.

W Polsce jest to obszar kultury dotąd nie odkryty i mimo, że funkcjonuje od wielu lat w prasie i reklamie, artyści ją tworzący pozostają w cieniu. Zadaniem Wystawy jest zmienienie tej sytuacji i pokazanie niezwykle utalentowanych polskich twórców, często bardziej docenianych zagranicą niż w kraju.

Na Wystawie zostaną zaprezentowane prace Anny Halarewicz, Magdaleny Antoniuk, Olki Osadzioskiej, Natalii Jaroszewskiej, Tomka Sadurskiego, Anny Marii Przybysz i Łukasza Pyciora. Są to zarówno projektanci mody, styliści, jak i graficy oraz malarze.

Wystawa odbędzie się w dniach 16-31 sierpnia 2010 roku w SKWERZE -- filii Centrum Artystycznego Fabryka Trzciny, znajdującej się w Warszawie przy Krakowskim Przedmieściu 60A (Skwer Hoovera). Jest to wyjątkowe miejsce, przyciągające osoby wrażliwe na estetykę miejsca, zaprojektowane przez renomowaną pracownię architektoniczną JEMS Architekci, cieszące się opinią jednego z najciekawszych lokali w stolicy.

W dniu otwarcia, 16. Sierpnia 2010r. planowany jest podwójny wernisaż. O godzinie 19:00 rozpocznie się zamknięta impreza dla dziennikarzy, gości autorów prac, przedstawicieli świata sztuki i designu, gwiazd filmu i estrady. O godzinie 21:00 planowany jest wernisaż publiczny, skierowany do szerokiego grona odbiorców.

Wystawa zainauguruje działalnośd strony www projektu, pierwszej takiej internetowej inicjatywy w Polsce, gdzie zostaną zebrane informacje o twórcach rysunku żurnalowego i ich najświeższych dokonaniach. Dodatkowo planowany jest moduł edukacyjny, zawierający lekcje rysunku żurnalowego, a także informacje o planowanych wystawach, kurasch rysunku i wydawnictwach wspierających artystów poprzez zlecenia.

Pomysłodawcą, kuratorem i producentem wystawy jest Michał Kowalski, producent wielu pokazów, m.in
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)