Panna Łańcuszek i Mister Ćwiek

W szóstym odcinku VI edycji "JOS-ia" w scenicznych stylizacjach Patrycji Kazadi i Michała Wiśniewskiego wykorzystano łańcuchy i ćwieki. Nie próbujcie tego w domu!
/ 19.10.2009 00:21
W szóstym odcinku VI edycji "JOS-ia" (magiczne szóstki?) w scenicznych stylizacjach Patrycji Kazadi i Michała Wiśniewskiego wykorzystano łańcuchy i ćwieki. Nie próbujcie tego w domu!

Utwór "Mam już dość" zespołu Ich Troje zaśpiewany przez Patrycję Kazadi ze wspomaganiem Michała Wiśniewskiego mówi wszystko o naszym stosunku do ich kostiumów scenicznych. Wykonanie piosenki dostało wysokie noty jury, ale nam to postpunkowe wcielenie uczestniczki  - styl zawsze przez nas doceniany jako jeden z najświeższych trendów - po prostu się nie podobało.

Panna Łańcuszek i Mister Ćwiek
Panna Łańcuszek i Mister Ćwiek czyli Patrycja Kazadi i Michał Wiśniewski wystylizowani na rockmanów czy też postpunkowców, choć o takiej muzyce nie ma raczej w przypadku repertuaru Ich Troje mowy

Pewien poziom kiczu oczywiście w tego typu show jest niezbędny i dopuszczalny, o czym już nie raz pisaliśmy. Stroje być może  miały nawiązywać do przerobionej na nieco ostrzejszą, ale i tak bardzo charakterystycznej stylistyki muzycznej. Tak czy inaczej Panna Łańcuszek i Mister Ćwiek, jak nazwała ten duet sama Elżbieta Zapendowska, słabo wypadli w takich klimatach.

O ile czerwonowłosemu (wciąż) Michałowi Wiśniewskiemu przesada i teatralność zawsze jest puszczana płazem, o tyle Patrycji, pretendującej do głównej nagrody w programie, nie popuścimy. Nie wyglądała zachwycająco, zwłaszcza w porównaniu do innych swoich wcieleń, przepięknych kostiumów czy stylizacji w „Jak Oni śpiewają?”.

Panna Łańcuszek i Mister Ćwiek
Trik z łańcuszkami czyli obszycie stroju tym metalowym elementem znamy już z tego programu, wcześniej wystąpiła w podobnie zdobionym stroju Joanna Jabłczyńska

Czarny lateksowy gorset z połyskiem połączony z podobnie wykonanym kołnierzem obszyte długim łańcuszkiem (skądś już to znamy – niedawno coś podobnego widzieliśmy na Joannie Jabłczyńskiej) po prostu wydały nam się niezbyt przekonujące. Czarne legginsy, długie rękawiczki oraz wysokie buty, zwane przez nas maksikozakami, były w porządku. Całość jednak – zbyt mało szalona, zbyt mało punkowa, a nawet za mało kiczowata, jeśli już do kiczowatości stylu się odwoływać.

Panna Łańcuszek i Mister Ćwiek
Ćwieki na skórzanej kurtce Michała Wiśniewskiego niebezpiecznie się zmultiplikowały

Michał Wiśniewski miał zdecydowanie już dość... na sobie tych zmultiplikowanych ćwieków wbitych w skórzaną kurtkę, skórzane spodnie i skórzane buty. Wielki minus za komplecik. Można było wymyślić tu coś ciekawszego. Trzeba było się zdecydować, albo na kurtkę, albo na spodnie. Koloru włosów - znaku rozpoznawczego piosenkarza nie ma sensu krytykować, ale może czas na zmiany? Rubik się już przefarbował...

Jak Wam się podoba ten duet modowy? Komentuj poniżej, pod tekstem. U dołu znajdziesz też naszą galerię zdjęć z programu, tam możesz przyjrzeć się bliżej wszystkim kreacjom i metamorfozom swoich faworytów.

WU
Fot. MWmedia