Osobista stylistka

W mediach aż roi się od programów typu metamorfozy, zmień swój wizerunek, lekcja stylu itd… Większość metamorfoz w polskim wydaniu z profesjonalną stylizacją nie ma nic wspólnego
/ 14.06.2007 09:37
W mediach aż roi się od programów typu metamorfozy, zmień swój wizerunek, lekcja stylu itd… Większość metamorfoz w polskim wydaniu z profesjonalną stylizacją nie ma nic wspólnego. Głównym jednak zarzutem jest to, że styliści nie biorą pod uwagę osobowości klientów. Nie potrafią słuchać. Stylista to zwykle dziwnie ubrany, wredny i pretensjonalny osobnik, z gatunku tych, którzy nigdy się nie mylą.

Dlatego dwa lata temu Monika Jurczyk postanowiła zostać OSĄ Osobistą Stylistką . Wymyśliła sobie zawód personal shopper dostosowany do polskich warunków. Postanowiła zacząć chodzić z ludźmi na zakupy…Pomagać im w dobieraniu garderoby bez zadęcia i bufonady.
Wszyscy, którym opowiedziała o tym pomyśle pukali się w głowę. Teraz nawet Ci, którzy niedowierzali chętnie korzystają z jej pomocy.

Pierwsze spotkanie z OSĄ to przegląd szafy, wyrzucanie rzeczy kompletnie nieodpowiednich oraz zastanawianie się co należy dokupić do tych, które są ok. Tak, czasem udaje się nie zostawić szafy całkiem pustej….
Nie jest szaloną stylistką, która ma wizję zmiany i narzuci swoje zdanie za wszelką cenę. Nie jest wredną małpą, która wytknie wady. Prawdziwą osą jest tylko w czasie wspomnianego już przeglądania szafy. Wtedy bywa bezlitosna dla niemodnych bluzek, bezkształtnych spódnic, niekorzystnych fasonów i kolorów. Później jest coraz przyjemniej. Podczas zakupów między wierszami zwykłej rozmowy podpowiada jak podkreślać zalety figury i urody. Stara się, żeby było zabawnie, bo ubieranie się to przede wszystkim zabawa konwencją i wyrażanie osobowości i nastroju a nie śmiertelnie ważna sprawa. Dla rozluźnienia atmosfery przynosi do przymierzalni poważnemu biznesmenowi gruby złoty łańcuch, a bizneswomen cekinową minispódniczkę.


„Taki sposób traktowania stylizacji zdecydowanie odpowiada moim klientom”- mówi OSA –„Pracuję zarówno z mężczyznami jak i kobietami…Z facetami jest łatwiej, bo nie marudzą (choć bywają wyjątki od reguły), z kobietami natomiast mam zdecydowanie większe pole do popisu. Są to zwykle ludzie, którzy nie mają czasu na kompletowanie garderoby. Niektórym robi się słabo jak wchodzą do wielkiego sklepu nie wiedząc od czego zacząć. Inni wiedzą jak ważny jest wizerunek, ale nie wiedzą jak go wykreować. Wtedy dzwonią do mnie.”
A wtedy okazuje się, że na zakupach może być fajnie. A świadomość tego, że jest się dobrze ubranym podnosi pewność siebie, otwiera na ludzi i pozwala zwalczyć nieśmiałość.

Więcej informacji na www.lookbook.pl

Monika Jurczyk OSA Osobista Stylistka stylistka i dziennikarka. Pierwsza w Polsce Personal Shopper czyli osobisty doradca zakupowy, stylizuje także sesje zdjęciowe (publikowane m.in. w „Totally Dublin” Irlandia). Brała udział między innymi w programie „Wiosenne Metamorfozy” Rozmów w Toku, stylizowała Metamorfozy Radia Złote Przeboje, jest redaktor naczelną krakowskiego magazynu „Tuba”, prowadzi portal www.lookbook.pl oraz na stałe współpracuje ze Szkołą Artystycznego Projektowania Ubioru i Agencją Modelek „Reklamex”. Specjalizuje się w uszczypliwych felietonach. Uzależniona od zakupów i magazynów mody. Z nieuregulowanym stosunkiem do służby wojskowej.

Fot. Joanna Czaczkowska

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (6)
/22.08.2009 23:03
Szukasz stylistki z Wrocławia? Zapraszam: http://www.in-style.pl Pełny program stylizacyjny Nowa Ja / Nowy Ja IN Style w cenie 500 zł czeka na Ciebie! W ramach spotkania ze stylistką czeka Cię: - analiza kolorystyczna, - analiza wad i zalet sylwetki, - dobór odpowiednich krojów i fasonów ubrań, - przegląd i selekcja posiadanych ubrań, butów i dodatków, - zakupy ze stylistką, - ułożenie idealnych zestawów z ubrań i dodatków, - indywidualnie opracowany przewodnik „Jak się ubierać, a czego nigdy nie zakładać?”, - plenerowa sesja zdjęciowa, - niezapomniany dzień, wielka przyjemność i szafa, którą zawsze będziesz otwierać z radością.
/06.01.2011 01:31
Osobista Stylistka - Atelier Stylizacji i Wizażu "Aneta Styl" Wrocław www.aneta-styl.pl Zapraszam :)
/18.03.2009 11:12
Postanowiłam zostać stylistką.Modą interesuję się od zawsze.Lubię doradzać osobom niepewnym swojego stylu,jak mają się malować i ubierać.Moim celem życiowym jest również założenie agencji modelek oraz organizowanie pokazów mody. Jest tego niemało,ale jestem pełna optymizmu w tych założeniach. Chciałabym nawiązać kontakty z osobami o podobnych zainteresowaniach.Moje GG 13395810.Dziękuję i pozdrawiam.Marina
POKAŻ KOMENTARZE (3)