Ombre fot. FREE/kolaż Polki.pl

OMBRE - na paznokciach, włosy ombre, jak zrobić ombre

Ombre to nadal najpopularniejszy trend w świecie urody. Zobacz nasze inspiracje!
Małgorzata Machnicka / 07.12.2018 14:11
Ombre fot. FREE/kolaż Polki.pl

Ombre, czyli cieniowanie (od francuskiego "cień") to trend, który opanował wybiegi i ulice już dobrych kilka lat temu. I wyjątkowo nie była to jednosezonowa tendencja, ombre nadal święci triumfy i jest popularny już nie tylko w świecie mody, ale również urody. Wszystko zaczęło się od cieniowanych bluzek i sukienek w pastelowych kolorach. Trend szybko podchwyciły fanki manicure i zaczęły lansować sposoby na wykonanie ombre na paznokciach. Nie trzeba było długo czekać, żeby ombre pojawiło się w makijażu i trendach fryzjerskich. Ombre na włosach to największy hit ostatnich lat. Chcesz wiedzieć więcej o ombre? Przeczytaj nasze porady!

Ombre, sombre, flamboyage - sprawdź najważniejsze trendy w farbowaniu włosów

Włosy ombre - jak je zrobić?

Ombre na włosach (ombre hair) to najważniejszy trend ostatnich lat. Musimy przyznać, że pierwsze próby ombre były dość nieudolne - pasmo przejścia między jasnym a ciemnym kolorem było zbyt mocne i kontrastowe, przez co włosy dzieliły się na dwie, niezbyt estetyczne części. Teraz ombre potrafi wyglądać bardzo naturalnie, fryzjerzy opanowali umiejętność płynnego przechodzenia kolorów. Ombre na włosach możecie też wykonać same w domu - w drogeriach są specjalnie do tego przeznaczone farby.

Ombre na włosach w mocnych kolorach - dobry pomysł?

Ombre u blondynki czy ombre u brunetki?

Na całe szczęście, ombre da się wykonać na każdym kolorze włosów. Ważniejsza jest natomiast ich długość - powinny być przynajmniej do ramion. Ombre blond będzie wyglądać świetnie u naturalnych, ciemniejszych blondynek - wtedy łatwiej rozjaśnić końcówki. Efekt będzie bardzo dziewczęcy, przez co odejmie lat. Jeśli masz bardzo ciemne włosy musisz uważać, żeby przejście kolorów nie było zbyt agresywne.

Paznokcie ombre - czy to jest trudne?

Ombre na paznokciach wygląda bardzo efektownie i nowocześnie. Niestety, do jego wykonania potrzebne jest trochę wprawy i cierpliwości. Naszym zdaniem to świetne urozmaicenie codziennego manicure zwłaszcza. Co będzie ci potrzebne do jego wykonania? Dwa odcienie lakierów, baza i top coat, gąbeczka do makijażu, drewniane patyczki, folia i nożyczki.

Sprawdź jak wykonać paznokcie ombre!

Ombre na włosach - cena

Cena w dobrym salonie fryzjerskim waha się między 200 a 300 złotych. To sporo, ale ogromną zaletą jest to, że farbowania nie trzeba powtarzać co miesiąc. Wizyta raz na 3-4 miesiące w zupełności wystarczy. Farby do samodzielnej koloryzacji kosztują mniej więcej 30 złotych. 

Ombre w makijażu - skusicie się?

Tagi: ombre, trendy