POLECAMY

Odmień siebie…

Co zrobić, by czuć się atrakcyjnie i pięknie ? Jak skutecznie ukryć wady czy zakamuflować zmarszczki, a zarazem wyglądać naturalnie?
Odmień siebie…
Wizerunek odgrywa bardzo ważną rolę w życiu i mówi dużo o człowieku. Zanim coś powiemy, ktoś już nas oceni i odniesie pierwsze wrażenie tylko na podstawie naszego wizerunku. Ponad 55% informacji jakie przekazujemy sobą, stanowią informacje niewerbalne, czyli nasza postawa, wygląd, makijaż, fryzura, kolory czy mowa ciała.

Szukając porady jak zmienić lub ulepszyć swój wygląd często zaglądamy do czasopism, podglądamy życie gwiazd, śledzimy programy o metamorfozach typu „Trinny i Suzannah“, czy „Jak dobrze wyglądać nago?“. Jednak czy to wystarcza?

Jestem piękna!
Nie istnieje coś takiego jak neutralny wizerunek. Każdy ocenia nas na swój sposób między innymi na podstawie naszego zachowania czy ubioru. Czy można jednak nauczyć się wywierać lepsze wrażenie i wzmocnić swój wizerunek tak, by pracował na ciebie, a nie przeciwko tobie? Zrozumienie siebie, własnego stylu, swoich mocnych i słabych stron jest ważne, gdyż sposób w jaki oceniamy siebie a w związku z tym jak się czujemy wpływa na sposób, w jaki pokazujemy siebie innym, jak pracujemy i funkconujemy w życiu prywatnym. Osoby, które pozytywnie oceniają siebie łatwiej nawiązują relacje z innymi, lepiej przyjmują krytykę i szybciej rozwiązują konflikty. Ich przyjaźnie trwają dłużej, a oni sami żyją aktywnie i realizują wytyczone sobie cele.

Co wpływa na pewność swojej kobiecości?
Maxwell Maltz, chirurg plastyczny, napisał w 1960 roku książkę na temat, czy kobiety po operacjach plastycznych są szczęśliwsze (Psycho Cybernetics; Wilshire Book Company, 1960). Dr. Maltz specjalizował się w chirurgii plastycznej i ulepszał fizyczny wygląd tysięcy kobiet. Niektóre z nich doświadczyły ogromnej przemiany, fizycznej i wewnętrznej, inne natomiast czuły się wciąż brzydkie. Dlaczego? Ponieważ ich postrzeganie własnego wizerunku się nie zmieniło.

Wniosek Dr Matza był taki, że nasz pogląd na samych siebie, lub obraz tego jacy jesteśmy jest bardzo ważny. Determinuje on w dużym stopniu, co osiągniemy w życiu. Sposób, w jaki widzimy siebie, określa nasz stopień spełnienia i satysfakcji w związkach, oraz w pracy. Wpływa również na samopoczucie fizyczne, emocjonalne i psychiczne.

Dobrą wiadomością jest, że możemy zmienić i ulepszyć obraz siebie. Istnieje na to szereg sposobów i ćwiczeń budujących wewnętrzną pewność siebie i wiarę w sukces wymarzonych działań. Silny i zdrowy wirerunek pomaga w przekroczeniu barier i doświadczeniu spełniania.

Z myślą o kobietach i ich potrzebach powstały BEAUTY WORKSHOPS. Miejsce, gdzie kobieta będzie mogła odmienić siebie. Stylista, fryzjer, makijażysta, fotograf, choreograf, trener rozwoju osobistego, psycholog, indywidualne podejście, oraz przyjazna atrosfera przy filiżance gorącej herbaty i pysznym ciastku. To wszystko po to, by dać kobiecie to, czego szuka, aby wyglądać i czuć się piękniej. Zamiast radzić się pierwszego lepszego fryzjera czy oglądać magazyny i porównywać siebie do wyretuszowanych w photoshopie modelek możesz przyjść na warsztaty Beauty Workshops dla wszystkich kobiet w każym wieku.

Podczas jednego weekendu będzie można nauczyć się wielu ciekawych sposobów na piękny, zdrowy wygląd i dobre samopoczucie. Każda z kobiet otrzyma profesjonalną poradę kosmetologa, który pomoże wybrać właściwe dla cery kosmetyki. Fryzjer dopasuje fryzurę, makijażysta pokaże jak się malować, fotograf zdradzi tajniki sesji mody i zrobi przykładową sesję, stylista dobierze ci ubrania, które możesz kupić i wyjść w nich do domu, a psycholog będzie służyć poradą, gdyż kobietą wcale nie jest łatwo być…

Naszym celem było stworzenie warsztatów, które dają możliwość wejścia w świat, który jest dostępny tylko dla nielicznych, a nam znany tylko z telewizji lub czasopism. To tak, jakby nagle przenieść się do profesjonalnego świata mody .

Dzięki wieloletniej pracy w modzie możemy podzielić się doświadczeniem naszym i naszych ekspertów pracujących na co dzień przy kampaniach reklamowych i produkcjach telewizyjnych. Przygotowaliśmy również warsztaty dla mam, podczas których mamy mogą w spokoju się upiększać i zajmować sobą, a maluchy mają zapewnioną opiekę podczas warsztatów plastycznych i szycia. Warsztaty wzbogacają wyjątkowe wykłady gości specjalnych.

Budowanie pewności siebie poprzez wygląd
Co praktycznego możemy zrobić, by wpłynąć na nasz wizerunek i postrzeganie siebie? Ubrania nie pełnią jedynie funkcji ochronnej człowieka. Sposób w jaki osoba się ubiera, bardzo dużo o niej mówi i wpływa na odbiór nas przez inne osoby, oraz na to, jak będą nas traktować.

Co zakładamy na siebie czując się szczęśliwi, a co gdy jesteśmy chorzy i przybici? To, w co się ubieramy, jaką mamy fryzurę i makijaż odzwierciedla nasz nastrój. Jaycee Fox, słynna brytyjska pisarka i psycholog pisała: „(…) wierzę, że ubiór nie powinien określać człowieka, ale może dużo o nim powiedzieć reprezentując jej stan emocjonalny, podejście do życia, jak też statut zawodowy.“ Nie każdy jest ekspertem mody, jednak to, w co jesteś ubrany może wpływać na lepsze, bądź gorsze samopoczucie, podkreśla Fox w swoim artykule „Modne ubrania a postawa życiowa – jak jedno wpływa na drugie“ ("Fashionable Clothing and Attitude - How One Affects the Other [September 11, 2008]).

Wyrażamy siebie! Ubiór pozwala człowiekowi wyrazić siebie, swoje poglądy, identyfikację z subkulturami, tożsamość społeczną czy przynależność do danej grupy. Ludzie oceniają innych poprzez ich zachowanie czy ubiór. Tyczy się to głownie miejsca pracy, jak i na przykład sądu. Sąd ocenia sytuację nie tylko na podstawie dowodów, ale tego, jakie wrażenie odniesie wobec pozwanych, świadków itd. Na to wrażenie składa się nasz ubiór, mowa ciała, czy kolory.

Sędzia okręgowy stanu Nevada, David Huff w swoim artykule „Związek ubioru z wyrokiem“ twierdzi, że sposób, w jaki osoba jest ubrana podczas rozprawy daje pogląd na jej postawę ("Courting Dress and Attitude in Sentencing" on the LVN website [March 16, 2008]). Huff przyznaje, że bierze pod uwagę ubiór osoby podczas zeznań, gdyż daje to pewien dodatkowy obraz i informację na temat osoby. Od jutra rzucam palenie… od jutra ćwiczę… od jutra nie jem słodyczy“…
Siła woli i motywacja

Na nasz wizerunek i samopoczucie wpływają nie tylko ubrania, wytyczone cele i zredukowana samokrytyka, ale również motywacja i siła woli. By osiągnąć cel, trzeba konsekwentnie pracować nad własnym charakterem. Bez motywacji człowiek nie podejmie żadnych wyzwań, ryzyka, które jest niezbędne by sprawdzić się, coś zbudować i osiągnąć sukces.

Jak pogodzić się z zaszłymi w nas zmianiami? Jak wzmocnić poczucie kobiecości, gdy szyja coraz bardziej opada, a talia się powiększa?...

Matki i kobiety w ciąży zasługują na szczególną uwagę w tak trudnym czasie jakim jest macierzyństwo. Kobiety angażując się w dom, oraz wychowywanie dzieci zapominają o sobie i zaniedbują swoją kobiecość, przez co czują się nieatrakcyjne I często popadają w depresję.

Najważniejsze w tym wszystkim jest jednak to by nie zapomnieć kim naprawdę jesteśmy, dokąd zmierzamy i co jeszcze możemy dla siebie zrobić, na to nigdy nie jest za późno…

Życzymy pięknych doznań i zmieniajmy się!

Ewa Krajewska Beata Sadurska

Jak zmotywować się do działania? Co mogę zmienić w sobie? Czy mogę wyglądać lepiej? Sprawdź!

Zapraszamy na wyjątkowe warsztaty dla kobiet oraz do zapoznania się z pełną ofertą już wkrótce na www.beautyworkshops.pl

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/2 lata temu
Ja od czasu do czasu lubię zaszaleć i odmienić swój wygląd. Mam świetnego stylistę Edwarda z salonu Gnatyshyn, który dzięki swojej kreatywności jest wstanie odmienić mój wizerunek o 180 stopni. Naprawdę niesamowity fryzjer i każdemu kto chce odmienić swoją fryzurę polecam właśnie jego.
/8 lat temu
Poczucie kobiecości zależy od od rozmiaru talii? Kobiety angażując się w dom zaniedbują swoją kobiecość? Co za idiotki pisały ten artykuł? W dodatku najeżony błędami interpunkcyjnymi. No ale kobiecość to przecież "ja nie mam główki do takich trudnych rzeczy", nieprawdaż?