O tym się nie mówi

Co by nie powiedzieć zarówno dla pań i dla panów ciepłe gatki to temat wielu spekulacji i kontrowersji. A przecież idą zimne dni. Śmieszne czy nie, ale na portalu literackim nawet znalazłam wiersz autorstwa niejakiego Christi:
/ 23.10.2007 07:28
Co by nie powiedzieć zarówno dla pań i dla panów ciepłe gatki to temat wielu spekulacji i kontrowersji. A przecież idą zimne dni. Śmieszne czy nie, ale na portalu literackim nawet znalazłam wiersz autorstwa niejakiego Christi:

i ty się doczekasz
ktoś będzie dbał o ciebie
otulał cię co noc kołderką
wkładał pod poduszkę płatki róż
aby sny były przyjemne
parzył dla ciebie kawę
przynosił śniadanie do łóżka
i mówił zanim wyjdziesz z domu
załóż ciepłe majtki i szalik
bo zimno

Ciekawy jest znaleziony przeze mnie zwrot „w ciepłe majtki wskoczę i mogę w pończochach śmigać”. Natrafiłam też na parafrazę znanego powiedzenia „niech ciepłe majtki będą z wami”, ale bez komentarza. Tak czy inaczej, nie jest to wcale temat nie wart podjęcia i obojętny. Babcie i ciocie namawiały niejedną z nas na noszenie takich majtek, teraz nawet można znaleźć w sklepach całkiem nowe i przyjemne fasony, które niczym nie przypominają tych z przed lat. Jednak to wciąż temat tabu, bo trochę głupio, trochę wstyd. Jest wielu producentów bielizny, nawet znane marki odzieżowe kuszą nas ciepłymi majtkami, może więc warto zadbać o zdrowie. Można by pisać dużo o tym, które majtki się odznaczają, które wyszczuplają, ale to każda z nas decyduje o tym, co jest dla niej najważniejsze. Dawniej kobiety nosiły reformy. Ciepłe majtki, z dłuższą nogawką, zakładane zwykle na majteczki i rajstopy pod spódnicę, chroniły w chłodne pory. I co ważne, stanowiły znakomitą profilaktykę przeciw różnym bolesnym chorobom. Były cieńsze i grubsze, te cieńsze z bawełenki lub dzianiny, te grubsze z barchanu, czyli tego z czego my dzisiaj mamy cieplejsze dresy czy bluzy. Teraz względy praktyczne i dbałość o zdrowie mogą również być w zgodzie ze względami estetycznymi. Jedwabie, koronki, technologiczne nowinki w produkcji tkanin pozwalają rozwijać się fantazjom projektantów nawet w tej kwestii. Dzięki temu mamy duży wybór. W razie potrzeby można sięgnąć po fason mocno korygujący sylwetkę, podtrzymujący pośladki i wyszczuplający uda. Mawiają też, że jak ktoś ładny, to mu we wszystkim ładnie.

Dla panów to może być ciekawa alternatywa by pod spodnie zakładać kalesony. Warto dać się na mówić na ciepłe i miłe gatki. W Stanach Zjednoczonych modne są piżama party, może w Polsce późną jesienią i zimą powinny odbywać się „kaleson –party”, do tego piwo i dobry mecz w telewizji…

No właśnie, a czy wy nosicie ciepłe majtki?