Helena Bonham Carter fot. Jurgen Teller

Nowa muza Marca Jacobsa

Decyzja projektanta może wydać się szokująca. Bonham Carter nie słynie z dobrego stylu. Ale Marc Jacobs uwielbia podejmować ryzykowne decyzje.
/ 10.06.2011 08:55
Helena Bonham Carter fot. Jurgen Teller

O jego najnowszej kampanii na sezon jesień-zima 2011/12 znowu jest głośno. Na ziemi leży Helena Bonham Carter, aktorka krytykowana za swój styl albo jego brak. Znana jest z tego, że nie ma nic naprzeciw założeniu dwóch różnych butów, albo kurtki na czerwony dywan. Właśnie taka jednak Bonham-Carter zwróciła uwagę guru świata mody.

W kampanii Marca Jacobsa ma na sobie różową, pokrytą cekinami suknię, na nogach ma rajstopy w groszki. Wygląda jak syrenka. W taki sposób uwiecznił ją znany fotograf Juergen Teller.

Helena Bonham Carter jest kolejnym krokiem Jacobsa, który można nazwać nieprzewidywalnym. W 2007 roku twarzą jego kolekcji została wówczas 13-letnia Dakota Fanning. Rok później w kampanii udział wzięła Victoria Beckham, która zza ogromnej torby pokazywała swoją twarz i nogi. Marc Jacobs bez cienia wątpliwości podejmuje śmiałe i ryzykowne decyzje. Za każdym razem jednak, jego odwaga wychodzi mu na dobre.