POLECAMY

Nieuczciwa reklama - czy sprzedawca za to odpowiada?

Reklama dźwignią handlu. Czy jeśli jednak w reklamie powiedziano nam, że coś jest najwyższej jakości, a po kupieniu okazuje się, że jest zupełnie inaczej, czy możemy domagać się od sprzedawcy odpowiedzialności za sprzedawane przez niego ubrania, dodatki, buty? Czy to jest zgodne z prawem?
Nieuczciwa reklama - czy sprzedawca za to odpowiada?

Brak cech lub właściwości, o których konsumenci byli zapewniani w reklamie przez producenta może powodować również odpowiedzialność sprzedawcy, na podstawie niezgodności towaru z umową.

Zobacz też: Co się działo w 10. odcinku Top Model?

Niezgodność towaru z umową

Jest ona podstawą odpowiedzialności sprzedawcy oraz została określona w ustawie o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej. Dokonując oceny, czy w danym przypadku zakupiony towar jest niezgodny z umową, należy brać pod uwagę nie tylko istnienie ewentualnych wad samego produktu, ale również przydatność towaru, jego funkcjonalność oraz użyteczność.

Tym samym towar nie będzie zgodny z umową, jeżeli nie nadaje się do celu, do jakiego tego rodzaju towar jest zwykle używany, czy też nie posiada właściwości cechujących dany rodzaj towaru.

 

Tagi: zakupy, porady
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (8)
/2 lata temu
Ja osobiście uważam, że dobrym wyborem może być http://allegro.pl/baner-reklamowy-banery-projekt-oczka-gratis-i5259434712.html. To są naprawde dobre bannery.
/2 lata temu
http://allegro.pl/wizytowki-1000-szt-dwustronne-350g-projekt-gratis-i5259366143.html - Tak sięzastanawiam Co sądzicie o tego typu wizytówkach? Czy warto zainwestować w coś takiego?
/3 lata temu
http://www.4dl.pl - Jak dla mnie świetna firma. Mają naprawdę dobre meble
POKAŻ KOMENTARZE (5)