FashionPhilosophy Fashion Week Poland Łódź 12-17.10.2010

Najważniejsze polskie wydarzenie modowe sezonu - Fashion Week w Łodzi

Przygotuj się na największe wydarzenie modowe w Polsce! Już niedługo rusza FashionPhilosophy Fashion Week Poland, który już po raz trzeci odbędzie się w Łodzi. Tej jesieni będzie miejscem prezentacji trendów na wiosnę/lato 2011.
/ 24.09.2010 15:05
FashionPhilosophy Fashion Week Poland Łódź 12-17.10.2010

FashionPhilosophy Fashion Week konfrontuje polski rynek mody z zagranicą. Informuje i inspiruje, komunikuje całą branżę: od managerów firm odzieżowych, producentów, handlowców i agentów mody, poprzez dziennikarzy, stylistów i krytyków, do projektantów i marek. Wspiera współpracę, fuzje i transfery w branży.

Tegoroczne wydarzenia podzielone zostały według konwencji: pokazy mody marek i projektantów, wystawy fotografii - Young Fashion Photographers Now, pokazy offowe - OFF out of Schedule; prezentacje i stoiska projektantów - Showroom, Gala Dyplomowa ASP oraz szkolenia i seminaria Let Them Know, w tym seminaria francuskiej firmy światowej sławy Nelly Rodi.

Ponadto imprezę wzbogacą wydarzenia towarzyszące: Re-Act Fashion Show i Manufaktura Fashion Week/Fast Fashion 2010. Tysiące pasjonatów mody odwiedzi Łódź w dniach 12-17. października wizytując miejsca wydarzeń październikowej edycji Fashion Week: Manufakturę, Białą Fabrykę i stare fabryki: Bielnik i Elektrownię w obecnym kompleksie Opal Property Developments.

Zobacz także: Jak kupić idealne dżinsy

Projekt Fashion Week zdawał się być wyczekiwany od lat, a potwierdzeniem może być fakt zwycięstwa wydarzenia w konkursie „Łódź Sukcesu”, czy też niezwykle cenna jak dla premierowej imprezy nagroda „Elle Style Awards 2009” w kategorii „Największe wydarzenie w modzie”. Wydarzenia związane z Fashion Week znajdują się w centrum zainteresowania fotoreporterów i dziennikarzy wielu pism, stacji zagranicznych (Fashion Insider, Euronews czy Fashion TV), telewizji ogólnopolskich, prasy codziennej oraz internetowych serwisów modowych.

W maju 2010 akredytowano ponad 200 dziennikarzy prasowych i telewizyjnych, a wydarzenia tworzące Fashion Week Poland były relacjonowane przez 12 stacji telewizyjnych.

Pierwszą edycję osobiście zaszczyciła Diane Pernet. Honorowymi gośćmi kolejnej edycji Fashion Week byli Agatha Ruiz De La Prada, Kenzo Takada i Patrizia Gucci.

Zobacz także: Biżuteria ceramiczna największym hitem sezonu

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/25.09.2010 10:54
A tak na marginesie, to ciekawe, że wielu projektantów i firm odzieżowych robi dopiero pokazy na sezon jesień/ zima a te już na wiosna/ lato. Tak naprawdę to chyba ciężko wybrać idealną porę na prezentację kolekcji. Aczkolwiek uważam,że wrzesień na zaprezentowanie kolekcji, którą można założyć dopiero na przełomie kwietnia/ maja to ciut za wczesnie...
/25.09.2010 10:52
O jakbym chciała wziąć w tym udział! szkoda, że nie ma do wygrania jakiś zaproszeń czy wejściówek. Najwięksi projektanci, najpiękniejsze suknie... to musi być inny świat.. Ale cóż może ktoś jakąś relację zamieści, to przynajmniej poczytam sobie :)