POLECAMY

Poznaj Top 5 centrów handlowych

Zobacz wyniki badań przeprowadzonych przez tajemniczych klientów
Poznaj Top 5 centrów handlowych fot. Serwis prasowy
W badaniu wykonanym pomiędzy 21 sierpnia a 5 listopad 2012 r. tajemniczy klienci wzięli pod lupę największe centra handlowe w Polsce – w sumie przeprowadzono 601 badań w 57 centrach handlowych. Zbadano w ten sposób m. in. Strefę Zakupów.
 
Poddając ocenie Strefę Zakupów, klienci skupili się na dwóch aspektach: wyglądzie i czystości wybranego do badania sklepu oraz kompetencjach i uprzejmości pracowników.
 
Średni ogólny wynik w tej kategorii to jedynie 65%. Badane punkty najwyższą notę uzyskały za wygląd sklepu i prezencję pracowników (94,8%), a najniższą - za obsługę (49%).
 
 

 
Sklepy straciły punkty ze względu na fakt niezauważenia klientów w ciągu 30 sekund od ich wejścia (5 na 10 przypadków). Pracownicy nie mówili też o cechach/korzyściach wybranych produktów (55,6%), nie proponowali dodatkowych produktów (tylko 19,2% pozytywnych odpowiedzi), nie próbowali też zachęcić klientów do zakupu (43,7%) czy zaprosić do ponownej wizyty (43,7%).
 
Niezależnie od tego, aż pięciu centrach handlowych sklepy spełniły oczekiwania klientów w co najmniej 90% - były to sklepy w następujących centrach: CH Targówek Warszawa (96,7%), CH Platan Zabrze (95%), Galeria Olimp Lublin (91,7%), CH Promenada Warszawa oraz CH Ster Szczecin (90%). Najsłabszy wynik w tej kategorii badania to jedynie 30%.
 
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)