16 największych wpadek stylizacyjnych w historii Oscarów

Zobaczcie historię Nagród Akademii w kreacjach
Joanna Mroczkowska / 22.02.2017 06:34

Oscary już w niedziele, ale póki gwiazdy szykują się na czerwony dywan mamy dla was przypominajkę - jakich modowych doznań przysporzyły nam dotychczas. Wybrałyśmy 16 największych stylizacyjnych wpadek w historii Nagród Akademii. Jest ich oczywiście o wiele więcej, ale i tak te, które dla was mamy są wyjątkowo zabawne.

Najgorsze kreacje w historii Oscarów

Można się śmiać z mody lat 80. czy 90., jednak nawet wtedy aktorki i celebrytki potrafiły się pięknie ubrać. W końcu każda dekada rządzi się swoimi prawami. Zatem jakimi prawami rządziły się te gwiazdy?

Zaczynamy od chyba najsłynniejszej sukienki w historii - mianowicie słynnego łabędzia, którego zwłoki miała na sobie Bjork w 2001 roku. Następnie przechodzimy do wcześniejszych dekad. Asymetryczna sukienka Jodie Foster to kwintesencja tandety lat 80. Podobnie jak białe kreacje - bombki, które miały sobie Geena Davis (1990) i Sharon Stone (1995).

 

If you could join us at the #Oscars on Sunday, tag who you'd bring along.

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika The Academy (@theacademy)

Oscarowych wpadek ciąg dalszy...

Jednak nie samymi kreacjami człowiek żyje - szyk w końcu tkwi w szczegółach?! W latach 90. swoją wariację na temat czerwonego dywanu zaprezentowała m.in. Juliette Lewis, która u boku Brada Pitta wyglądała dość ekstrawertycznie - Oscary i warkoczyki cortezy na głowie?! A jeśli nie plecionka to może okulary przeciwsłoneczne? Bez tych w tamtych latach nie mogły się obyć m.in. Susan Sarandon i Goldie Hawn.

Do naszego zestawienia trafiła również Pamela Anderson, która w 2001 roku na gali pojawiła się w najbardziej wulgarnej stylizacji w historii. A także Cher, która tego wieczoru zaprezentowała się w denimowej kurtce.

Swoje wpadki zaliczyła również Celine Dion - jej garnitur na rewersie też nie przypadł nam do gustu podobnie jak sukienki Julii Roberts i Gwyneth Paltrow - jak widać na tego typu okazjach stanik jest obowiązkowy. Zajrzyjcie do naszej galerii i zobaczcie więcej zdjęć!

 

This is how the red carpet was rolled out along Hollywood Blvd this morning.

Film zamieszczony przez użytkownika The Academy (@theacademy)

Więcej oscarowych emocji:

Zobacz listę nominacji w 2016 roku
Stylowe gwiazdy na oscarowym lunchu
Polskie gwiazdy podczas Oscarów

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/28.02.2017 21:45
Koszmarki :-))
/27.02.2017 13:57
Na zdjęciu 14 w kreacji a la kopciuszek jest Pani Kim Basinger zamiast Sharon ;)