POLECAMY

Najbardziej luksusowe marki Europy

Chociaż mały gadżet jednej z tych marek to obiekt pożądania kobiet na całym świecie. Sprawdź które firmy uplasowały się najwyżej!
Najbardziej luksusowe marki Europy fot. FREE

Najlepsze europejskie marki luksusowej mody damskiej są francuskie - wynika z badania opinii publicznej przeprowadzonego przez nowojorski Luxury Institute. Chanel, Christian Louboutin czy Hermes plasują się na pierwszych miejscach swoich kategorii.

Ranking stworzony na podstawie badań opinii konsumentów, których zarobki uważane są za wysokie bierze pod uwagę cztery kryteria: stabilność gwarantowanej jakości produktów, poziom ich ekskluzywności, wizerunek, jaki marka gwarantuje używającemu jej produktów klientowi, a także występowanie marki w świecie show-biznesu.

Emblemat francuskiego luskusu - Chanel - plasuje się na pierwszym miejscu luksusowych marek kobiecego pret-a-porter, wyprzedzając Valentino i Louisa Vuittona. Wśród luksusowych obuwników zdecydowanie wygrywa Christian Louboutin przed Manolo Blahnikiem i Jimmym Choo. Hermes jest natomiast niekwestionowanym liderem w świecie torebki skórzanej. Ustępują mu Chanel i Jimmy Choo.

Sytuacja odmienia się w modzie męskiej, gdzie królują marki włoskie uznawane za szczyt wyrafinowania. Elegancki mężczyzna powinien nosić garnitury Loro Piany, Ermenegildo Zegny i Giorgio Armaniego, a w buty zaopatrywać się u Bottegi Venety, Piaciotti Cesare i Salvatore Ferragamo.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)