POLECAMY

Kenzo szokuje! W pokazie wystąpiły nagie i niepełnosprawne osoby

Golasy, nagusy, czy prawdziwa sztuka na pokazie Kenzo?
Kenzo szokuje! W pokazie wystąpiły nagie i niepełnosprawne osoby fot. ONS.pl

Carol Lim i Humberto Leon, projektanci Kenzo, stworzyli świetną kolekcję na wiosnę i lato 2017. Jednak ich pokaz był o wiele głębszy niż można się było spodziewać. Dlatego z przyjemnością tłumaczymy czemu na pokazie pojawiły się nagie i niepełnosprawne osoby. W wieku od 20 do 58 lat.

Nadzy, niepełnosprawni, grubi, chudzi...

Rozebrane osoby pomalowane były matową farbą tak, by wyglądały jak posągi. To właśnie one tworzyły swoiste tło dla zawodowych modelek i najnowszej kolekcji Kenzo. Oczywiście internet się zagotował. Niektórzy zauważyli w tym sztukę, inni tanią prowokację.

nagie osoby na pokazie Kenzo
fot. ONS.pl

W oficjalnej nocie prasowej marka tłumaczy to w ten sposób...

Kenzo chciało uczcić piękno ciała poprzez wewnętrzną ciszę i charakterystyczne zmiany jakie zachodzą w ludzkiej postaci (...) Żywe rzeźby zainspirowane wnętrzami muzeum, w którym odbył się pokaz to odzwierciedlenie dzisiejszego świata... Ciała są historyczne, rodziny ewoluują, przyjaźnie się adaptują, kochankowie mutują...

Rzeczywiście ten zabieg miał bardzo mocne przesłanie. Kontrast między doskonałą rzeźbą, a rzeczywistym ciałem. Doskonały zabieg, który ma za zadanie popularyzację ruchu "body positive". Niedoskonałe ciała - czyli ludzkie wyglądały doskonale, nawet w scenerii, w której występowały modelki w rozmiarze "32".

Jak czuć się sexy nie mając doskonałego ciała?

Kenzo wiosna 2017fot. ONS.pl

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/rok temu
idę zwymiotowac