Monnari jesień zima 2007/2008

Na pierwszy rzut oka w modzie było już wszystko lub prawie wszystko, stąd nieustające powroty do minionych dekad.
/ 27.10.2007 06:05
Na pierwszy rzut oka w modzie było już wszystko lub prawie wszystko, stąd nieustające powroty do minionych dekad. Kiedy linia sprawia wrażenie starej znajomej, często o charakterze kolekcji decyduje wybór tkanin, których różnorodność stawia przed projektantami nie lada wyzwanie.

Coraz większego znaczenia w modzie nabierają nowoczesne technologie. Doskonałość tkanin i dzianin nie jest widoczna na pierwszy rzut oka, ale daje o sobie znać w komforcie użytkowania. Tkaniny oparte na szlachetnych naturalnych włóknach poddaje się rozmaitym procesom np. filcowania, starzenia. Pozornie nieefektowne, są jednak bardzo dobre gatunkowo. Tę tendencję można nazwać ukrytym luksusem. Druga, to tkaniny o bardzo wysokich walorach użytkowych oraz te, w których zaawansowane technologie przełożyły się na efekt artystyczny i estetyczny jak np. perfekcyjne nadruki czy piękne koronki.

W sezonie jesienno zimowym projektantki MONNARI proponują dwie, odmienne stylistyczne linie : Chic i Tajemniczy las.

Chic
budzi skojarzenia z luksusem, a jego inspiracje płyną z wizerunku ponadczasowych idoli – ikon mody. Nurt rozwija się w kierunku miejskim – eleganckim i bardziej luksusowym, nawiązującym do atmosfery kasyna czy klubu nocnego. Czerpie inspiracje z mody lat 50 tych i 60 tych., sylwetka nawiązuje do linii z tamtych czasów. Zaznaczona talia, spódnice ołówkowe lub lekko rozkloszowane, zawsze z podkreśloną talią. Spodnie od szerokich po wąskie cygaretki długości 7/8. Bluzki z wiązaniami.
Okrycia wierzchnie to przede wszystkim kurtki oraz płaszcze w kolorystyce szarości, czerni, również żywej czerwieni. Linia blisko ciała lub rozkloszowana od talii. Cięcia kimonowe i reglanowe.
Dominujące kolory to czerń, również w połączeniu ze srebrem i złotem, szarość, łączona z mocnymi akcentami innych barw – zieleni, ciemnego chabru, czerwieni.
W tkaninach sporo kontrastowych charakterystycznych nadruków w motywy geometryczne , płaskie kwiaty, pepitek.
Uzupełnieniem są swetry i dzianiny w kolorach charakterystycznych dla tej linii – czerniach, szarościach, zieleni i czerwieni.
Dodatki mają kolor srebra, złota. Sporo pasków, również szerokich, gorsetowych i lakierowanych w kolorach czarnym, szarym i czerwonym.

Tajemniczy las
ma bardzo poetyckie inspiracje płynące ze znanego z celtyckich legend północnego lasu .
Ten nurt odwołuje się do mistycznego świata natury, dziwnych metamorfoz i tajemnic przyrody. Wiele motywów inspirowanych światem zwierzęcym i roślinnym. Nieco fantastyczny, teatralny. Pełen wpływów średniowiecznych, które kontrastują z zapożyczeniami mody lat
80 - tych .
Proste formy, zaznaczone ramiona, krótkie żakiety szyte z krawieckim kunsztem oraz odzież z widoczną niekonwencjonalna, nieco futurystyczną konstrukcją, widoczną w nietypowych cięciach., podkreślonych stębnówkami, taśmami. W detalach widoczne jest rzemiosło krawieckie najwyższej klasy. Elementy wykonane ręcznie nawiązują do najlepszych tradycji artystycznego rękodzieła.
Sute spódnice wirujące wokół kolan obok wąskich, ołówkowych. Białe bluzki z płaskimi dużymi kokardami. Talia mocno zaznaczona, nieco podwyższona. Ciężkie metalowe ozdoby, paski, klamry przy paskach. Grube dzianiny, jakby robione ręcznie.
Zwracają uwagę kontrowersyjne połączenia materii np. futra z jedwabiem, cienkich jak mgła tkanin z surowymi wełnami, błysku z matem.
Nadruki i ornamenty też zaczerpnięte są ze świata roślinnego i zwierzęcego.
Szlachetne tkaniny, o specjalnych efektach filcowania, starzenia, mają omszałe kolory.
Barwy tego nurtu to szary z beżem, kolory lasu, odcienie brązów, zieleni. Wzbogacone o refleksy postarzonego złota , dyskretnego blasku, czy złocistej poświaty.
Dodatki maja kolor starych, spatynowanych metali.

Osobnym elementem tegorocznej kolekcji zimowej MONNARI są propozycje na wieczór, które rządzą się swoimi prawami. Dominującą inspiracją w tym nurcie będą lata pięćdziesiąte.

Zobacz galerię zdjęć najnowszej kolekcji Monnari

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)