Monika Luft

Porzuciła telewizję. Woli pisać książki. Wtedy czuje się naprawdę wolna.
/ 28.06.2006 15:43
Spokojna, pogodna, bardzo konkretna. Od lat wegetarianka. Mama Filipa, studenta kulturoznawstwa.


Przygody Mikołajka
Przed snem czytamy je na głos. Świat dorosłych jest tu straszny. Wygląda na to, że Mikołajek miał iście traumatyczne dzieciństwo: toksyczna matka, ojciec frustrat, koszmarni sąsiedzi... Ale i tak sposób, w jaki opowiada o tym René Goscinny, jest urzekający.

Kosmetyki
Mam bardzo wrażliwą cerę, dlatego używam nawilżających kosmetyków Avene. Podstawową jest dla mnie woda termalna tej firmy. Black Cashmere Donny Karan stosuję od dawna. Wyłącznie ten zapach. Jestem do niego bardzo przywiązana.
Tai chi
Od 4 lat ćwiczę w szkole Ewy Mechelewskiej. Chciałabym ćwiczyć codziennie, nie zawsze jednak znajduję czas
na wyciszenie, którego wymaga tai chi... Szkoda, bo to doskonały relaks.

Kwiaty
Dwa razy w roku zmieniam aranżację roślin w moim ogródku.

Książki
Na początku pisanie miało być tylko uzupełnieniem innych zajęć. Z czasem jednak okazało się, że wynika z niego coraz więcej. To nie jest praca po godzinach. Po „Śmiechu iguany” i „Systemie argentyńskim“ powstaje trzecia powieść – skok w przeszłość, część akcji będzie się toczyć na początku XIX w.

Szpinak
Przyjaźnię się ze zwierzętami, więc od dawna nie jem mięsa. Polecam błyskawiczną hiszpańską przystawkę, ulubione danie całej mojej rodziny: smażony szpinak z dodatkiem orzeszków piniowych, czosnku i namoczonych rodzynków. Plus sól, pieprz i... pycha!

Strona internetowa
www.monikaluft.pl
Moja wizytówka. Jest dla mnie bardzo istotna. Dbam o nią, dopieszczam.
Płaszczyk
Jestem kobietą wierną – jeśli coś się sprawdza w moim życiu, to nie szukam nowego. Od lat ubieram się u zaprzyjaźnionej projektantki Luni Bonder.

„Araber Journal”
Stale czytuję to pismo. Przy okazji ćwiczę angielski.

Konie
Mam klacze, które są potomkiniami legendarnej championki Pilarki z Janowa, sprzedanej dyktatorowi mody Gucciemu. Gniada Plastyka w zeszłym roku wygrała Nagrodę Sabelliny, a w przyszłym zostanie matką. Inna z klaczy, siwa Porcelana, jest jeszcze dzieckiem, ale wiele sobie po niej obiecuję. Gdy nie mogę odwiedzić moich koni, odwiedzam przynajmniej stronę www.polskiearaby.com

Koty
Stawiam na kobiety. Mam dwie kotki siostry. Falka i Ciri są naszymi towarzyszkami od czterech lat. Mówimy zwykle, że konie wyciągają nas z domu, a koty w nim zatrzymują. Wprowadzają kocią miękkość i puszystość. Sprawiają, że dom staje się przytulny.

Clint Eastwood
Kompletuję kolekcję DVD. Nie zastanawiam się, co bym dziś obejrzała. Odpowiedź jest jasna. Film z Eastwoodem! Są lepsze i gorsze, ale wszystkie trzymają poziom. To dla mnie mit, legenda. Eastwooda kocham w każdym wcieleniu.

Hanna Halek/ Uroda