POLECAMY

Modne oprawki dla seniorki

Jak ożywić i odmłodzić twarz bez makijażu? Wypróbuj oprawki okularowe w modnych kolorach owoców i w zwierzęce wzory! Młode kobiety będą ci zazdrościć wyczucia trendów. Wybór modnych oprawek to nie lada sztuka. Z wiekiem stajemy się coraz bardziej wybredne, ale to nie znaczy, że powinnyśmy rezygnować z najnowszych hitów modowych! Zobaczcie przegląd okularowych oprawek 2012!
Modne oprawki dla seniorki fot. MWmedia

Gdy wszystko tonie w promieniach słońca, blade lico wygląda wyjątkowo nieatrakcyjne. I młode, i stare. Kobieta dojrzała ma dodatkowo kilka problemów więcej, gdyż  wysuszone zimą zmarszczki mogły się pogłębić, a kąciki oczu obniżyć, nadając twarzy zmęczonego życiem wyglądu. Mało sprężyste powieki niestety trudno jest malować, dlatego też niezmiernie ważne staje się używanie odpowiednich do wieku kremów do pielęgnacji - liftingujących, zapobiegających opuchliźnie, sińcom itd. Aby na szybko odmienić swój wygląd potrzeba jednak  czegoś ekstra. Niech to będą nowe oprawki okularów! A może po prostu spraw sobie drugie, weselsze lub przyjrzyj się modelom z przyciemnianymi szkłami - w sam raz na słoneczny blask!

Zobacz też: Długi szal w funkcji kamizelki - oryginalne wiązanie

 W tym sezonie będą królować owocowe odcienie pomarańczy, mandarynki, melona, maliny i truskawki. Gdzieniegdzie zobaczymy groszkowo-pistacjowe motywy, chabrowe błękity oraz indygo. Wszystkie te barwy potrafią niezwykle ożywić urodę i co ważne - odmłodzić twarz! Nasze rodzime, dojrzałe gwiazdy już w ubiegłym sezonie decydowały się na kolorowe oprawki, przecierając tym samym szlak bieżącym trendom. Pamiętacie Dorotę Zawadzką, słynną Super Nianię? Zmieniała oprawki tak często, że aż mogło się wydawać, że to tylko makijaż... W tym roku, w czerwonych oprawkach widzieliśmy już choćby Małgorzatę Potocką. Wyliczamy dalej? Niech będzie więc jeszcze Nina Terentiew - oprawki białe na zmianę z ciemnymi w jasne cętki, Grażyna Szapołowska - zielone do przeciwsłonecznych szkieł...

Zobacz też: Jak dobrze wyglądać na balu – poradnik dla Panów

Przy wyborze oprawek pamiętaj, żeby kolor harmonizował z Twoim typem urody. Przede wszystkim jeśli jesteś zimą lub latem - typem o przewadze chłodnej palety – wybieraj zimniejsze odcienie (np. chabry, róże i fuksje szafiry, głęboką czerwień bez domieszki pomarańczowego). Gdy reprezentujesz wiosnę lub jesień  - typy ciepłe - decyduj się na słoneczne oranżowe czerwienie, odcienie mandarynki, wesołe, groszkowe, zielenie, żonkilowe żółcie.  Możesz także wybrać wzór zwierzęcy z brązem - ponadczasowy i elegancki.

Zobacz też: Halka dla kobiety dojrzałej - nie tylko w operze

Kształt oprawek oczywiście musisz dostosować do owalu twarzy. Stylista w salonie z pewnością podpowie i doradzi. Wiemy, że przy dużej wadzie wzroku ciężko dobrać odpowiednio wąskie obramowanie szkieł. Cieszmy się więc, że ten sezon uwzględnia też duże, „brzydulowe” oprawki!

Zobacz też: Charakterystka mody dojrzałej

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/2 lata temu
Szczerze przyznam że dla mnie nie ma lepszego salonu niż optyk Koczorowski na Długiej w Krakowie. Mysle ze jak wymieniać oprawki to dokładnie tylko własnie tam.
/5 lat temu
Dla mnie nie ma lepszego salonu niż optyk Koczorowski na Długiej w Krakowie. Mysle ze jak wymieniać oprawki to dokładnie tylko własnie tam.