Ikony stylu: Coco Chanel fot. ONS.pl

Moda według wielkich gwiazd - Trendy sezonu - Porady stylisty

Coco Chanel, Jackie O. i Grace Kelly. Co radzą?
Joanna Mroczkowska / 25.08.2014 07:45
Ikony stylu: Coco Chanel fot. ONS.pl

W historii zapisały się kobiety, które swoim stylem zmieniły punkt widzenia na modę. Spośród nich wybrałyśmy kilka, które uznajemy za wyjątkowo ważne. W naszym zestawieniu znalazła się m.in. Coco Chanel, której innowacyjne podejście do damskiego ubioru wychowało pokolenia kobiet. Obok niej wspaniałe Grace Kelly i Jackie Kennedy do dziś uznawane za ikony.  A do tego Biance Jagger i coś ze współczesności - Księżna Kate. Przed wami 5 rad w stylu wielkich gwiazd.1. Coco Chanel

Coco Chanel

Twórczyni wielkiego domu mody bezkompromisowo lansowała własne trendy. Wśród nich była sztuczna biżuteria. Dzięki właśnie jej zabiegom możemy dzisiaj kupić sztuczne perły i szkiełka imitujące diamenty. Według jej standardów - "więcej znaczyło więcej". Uwielbiała nosić sznury naszyjników pasujących do siebie lub nie. Całość tworzyła wyrafinowany komplet. Idąc jej tropem myślenia stawiamy na noszenie dużej ilości biżuterii.

2. Grace Kelly

Grace Kelly

Ikona stylu i klasy nosiła wspaniałe kreacje, które zachwycają do dziś. Grace w przeciwieństwie do Coco, wyznawała zasadę, że z dodatkami nie należy przesadzać. Wspaniała kreacja bądź codzienny look wystarczy ozdobić jednym mocnym akcentem.

3. Jackie O.

Jackie Kennedy

Była żona prezydenta i multimilionera kochała klasyczne sukienki koktajlowe. Wiedziała, że wygląda w nich fantastycznie i elegancko. Idąc za jej myślą mamy dla was radę. Jeśli macie jakiś fason sukienki, czy krój spodni, które świetnie was komplementują trzymajcie się go nie idąc z duchem mody. Jeśli coś świetnie leży znaczy, że jest stworzone dla was. A unowocześniać look można jedynie dodatkami.

4. Bianca Jagger

Bianca Jagger
 
Ukochana Micka Jaggera to ikona mody lato 60. i 70. Jej styl był nowatorski i przykuwał uwagę. Dzisiaj uznawana jest za klasyczny przykład męskiego stylu w damskiej modzie. Jeśli się jeszcze do niego nie przekonałyście - spróbujcie! Kobieta w garniturze jest sexy, a do tego czuje moc!

5. Księżna Kate

Księżna Kate

Żona księcia Williama od razu dołączyła do grona najlepiej ubranych kobiet na świecie. Nic dziwnego w końcu w fantastyczny sposób łączy niedrogie sieciówki z wielkim designem. Jednak oprócz tego słynie z modowego recyklingu, który my w tym miejscu polecamy. Nie bójcie się nosić, nawet i na co dzień jednej marynarki, czy ukochanych dżinsów. Jeśli dobrze się w tym czujecie odnawiajcie look dodatkami. Baza może być ta sama.

Więcej stylu gwiazd: