Kolekcja Grzegorza Gonsiora na V Fashion Week w Manufakturze - jesień-zima 2010/11

Męski styl w kobiecym wydaniu - jak go nosić?

Styl męski staje się konkurencją dla powrotu szalenie kobiecych lat 50-tych. Największe domy mody pokazują, że kobieta wcale nie musi pokazywać wszystkim swoich nóg, aby czuć się sexy. Na salony wkracza zdystansowany, chłodny i nonszalancki styl męski. Jak go nosić?
Kolekcja Grzegorza Gonsiora na V Fashion Week w Manufakturze - jesień-zima 2010/11

Marynarka przede wszystkim

Oczywiście nic tak nie kojarzy się z męską garderobą, jak dobrze skrojona marynarka. Jako element eleganckiego garnituru, wytwornego smokingu, czy też noszona do jeansów może stać się kwintesencją dobrego stylu. Niestety, marynarka może również popsuć cały wizerunek. Wystarczy, że jest wygnieciona lub niedopasowana kolorystycznie.

Zobacz też: Top Model: modelki jako gwiazdy filmowe?

W wydaniu kobiecym marynarki muszą być nieco za duże, z jednym rzędem dużych guzików. Moda na łączenie różnych stylów pozwala tworzyć szalone kompozycje kolorystyczne, dzięki czemu marynarki mogą – pozornie – zupełnie nie pasować do reszty stroju.

Obejrzyj: Karnawałowa kolekcja Imunzi

Pamiętaj! Marynarki świetne wyglądają z wąskim dołem – chociażby legginsami lub dopasowanymi spodniami.

Hitem ostatnich sezonów są bufiaste rękawy. Trend ten nie ominął marynarek. Te modele, aby uwypuklić w nich ekscentryczne zarysowane ramiona, muszą dość dobrze przylegać do naszego ciała.

Minimalizm

Oczywiście męski styl kojarzy się także z minimalizmem. Wymienione marynarki mogą posiadać delikatne klapy lub… nie mieć ich w ogóle. Nikt nie powiedział, że muszą być wyposażone w kieszenie.

Podobnie rzecz ma się ze spodniami. Mogą być one pozbawione jakichkolwiek ozdób. Najlepiej, aby były proste lub lekko rozkloszowane. Wszak już pędzi do Polski moda na dzwony.

Kwestia minimalizmu zaznacza się również na polu biżuterii. Im mniej, tym lepiej. Delikatny zegarek, subtelne kolczyki - wszak mężczyźni również nie przesadzają z ozdobami.

Co z fryzurą? Skoro stylizujemy się na płeć brzydzą, to nie przesadzajmy z układaniem naszych włosów w wijące się po plecach loki czy też finezyjne warkocze Wystarczy, że włosy gładko zepniemy do tyłu w kok czy kucyk. Do tego delikatny makijaż, w którym możemy zdecydować się na zdecydowane podkreślenie jednej części twarzy.

Pamiętaj: jeżeli mocno zaznaczasz oczy, to na usta nałóż co najwyżej przezroczysty błyszczyk.

Przekorny elegant

Niewątpliwie większości kobiet krawat przywodzi na myśl poważnego biznesmena. Element pracowniczego stroju można wykorzystać do damskiej stylizacji. Dlaczego kobiety nie mogą nosić krawatów? Mogą! I odpowiednio zestawione, np. z obcisłą czarną spódnicą i białą bluzką, komponują się doskonale. Krawaty to również element stroju nastolatków, którzy ubierają się w stylu EMO.

Drugim dodatkiem, który nie kojarzy się z kobietami, są szelki. Tutaj również można je założyć do eleganckiego stroju i wtedy dodają one naszemu strojowi elegancji.

Ciekawym zabiegiem jest opuszczenie szelek przy jeansach. To dobre dla nieco zadziornej młodzieży.