Marka stworzona dla kobiet

To była wyjątkowo piękna i kobieca premiera. I to nie tyle dzięki obecności znanej modelki Karoliny Malinowskiej, czy aktorki Małgorzaty Sochy, co za sprawą głównej bohaterki - nowej na naszym rynku marki kosmetycznej Benefit. Marki stworzonej przez kobiety i dla kobiet, od teraz już dostępnej w perfumeriach Sephora.
/ 02.06.2008 16:05
To była wyjątkowo piękna i kobieca premiera. I to nie tyle dzięki obecności znanej modelki Karoliny Malinowskiej, czy aktorki Małgorzaty Sochy, co za sprawą głównej bohaterki - nowej na naszym rynku marki kosmetycznej Benefit. Marki stworzonej przez kobiety i dla kobiet, od teraz już dostępnej w perfumeriach Sephora.Marka stworzona dla kobiet

Podczas prezentacji marki, która odbyła się 29 maja w „Pędzącym króliku” w Warszawie polskimi „wprowadzającymi” były – poza przedstawicielami firm oraz Sergiuszem Osmańskim, dyrektorem artystycznym Sephory, czołowym wizażystą Diora i Margaret Astor, autorem charakteryzacji m.in. do musicalu „Koty” – nasze piękne i kobiecie gwiazdy: modelka Karolina Malinowska, aktorka Małgorzata Socha oraz Natasza Urbańska. Na premierę wyjątkowo kobiecych kosmetyków przybyły też m.in. Ilona Felicjańska, Ewa Pacuła, Grażyna Wolszczak i Cezary Hariasimowicz.

Benefit to firma kosmetyczna z San Francisco, która cieszy się od lat olbrzymią popularnością i renomą nie tylko w USA, ale i w Europie Zachodniej. Inspiracją dla założycielek firmy - sióstr Ford - były tzw. pin-up girls, czyli zalotne piękności z plakatów popularnych w tamtych dekadach. Nic więc dziwnego, że oprócz jakości, wyróżnikiem firmy są utrzymane w estetyce lat 40. i 50. opakowania kosmetyków. O dbałości i przywiązaniu do szczegółów świadczy fakt, że nawet katalogi marki dalekie są od pospolitych, znanych nam ulotek, a przypominają raczej eleganckie, wystylizowane katalogi czy albumy.

Styl marki zaznacza się również w oryginalnych, zabawnych nazwach. Big Beautiful Eyes (duże piękne oczy) składa się z korektora, cieni i mini-pędzelków. Sztyft Rush Hour (Godzina szczytu), to kosmetyk przydatny właśnie w chwilach, gdy jesteśmy pod presją czasu. Do tego w ofercie znajdziemy m.in. kieszonkowy róż do ust i policzków, delikatny balsam pod oczy liftingujący i redukujący opuchnięcia, rozświetlający puder do twarzy, bazę do stworzenia wydatnych, seksownych ust, wydłużający oraz zwiększający objętość tusz do rzęs, emulsję do twarzy o kolorze niewiarygodnej opalenizny, rumiano-różowy puder nadający twarzy uwodzicielską barwę, czy w końcu „b spot” - nowy zapach Benefit, pobudzający... czułe miejsca kobiety. Słowem, wszystko to, co niezbędne do życia kobiecie dbającej o styl, klasę i dobre samopoczucie. O zawojowaniu otoczenia nie wspominając.

Z kolei Benefit zawojował już piękne i sławne kobiety na całym świecie. Do używania kosmetyków tej marki przyznają się m.in. Lindsay Lohan, Nicole Kidman, Naomi Watts czy Victoria Beckam. Cóż, one na pewno wiedzą, co dobre.

aka/mwmedia
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)